eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mieszkańcy osiedla Łazek w Ostrołęce doczekają się oświetlenia na ulicy Stacha Konwy

REKLAMA
zdjecie 6140
zdjecie 6140
REKLAMA
zdjecie 6140
Posłuchaj

Rada osiedla Łazek zwróciła się do władz miasta z wnioskiem o montaż latarni ulicznych na nieoświetlonym odcinku ulicy Stacha Konwy. Prezydent Paweł Niewiadomski zapowiada realizację inwestycji w ramach szerszego projektu przebudowy.

Mieszkańcy osiedla Łazek w Ostrołęce od dłuższego czasu borykają się z problemem braku oświetlenia na fragmencie ulicy Stacha Konwy. Przewodnicząca zarządu osiedla Natalia Kuskowska oficjalnie zwróciła się do władz miasta z prośbą o montaż latarni ulicznych na odcinku od granicy administracyjnej miasta do sklepu spożywczego Prim.

Bezpieczeństwo mieszkańców w niebezpieczeństwie

Jak podkreśla Kuskowska, brak oświetlenia na tym odcinku drogi stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Szczególnie problematyczna sytuacja ma miejsce w godzinach porannych i wieczornych, gdy mieszkańcy przemieszczają się do pracy lub ze sklepu.

"Zgłaszane są również przypadki poruszania się dzieci i młodzieży w ciemności, co dodatkowo zwiększa ryzyko wypadków" - alarmuje przewodnicząca zarządu osiedla w swoim piśmie do urzędu miasta.

Problem dotyczy szczególnie okresu jesienno-zimowego, kiedy zmrok zapada znacznie wcześniej, a warunki atmosferyczne dodatkowo pogarszają widoczność na drodze.

Ulica Stacha Konwy na tym odcinku pełni istotną funkcję komunikacyjną dla mieszkańców osiedla Łazek. Prowadzi nie tylko w kierunku zabudowań mieszkalnych, ale także do sklepu spożywczego, z którego codziennie korzystają dziesiątki osób - w tym seniorzy i rodziny z małymi dziećmi. Brak odpowiedniego oświetlenia sprawia, że codzienna droga do sklepu czy przystanku komunikacji publicznej staje się dla wielu mieszkańców prawdziwym wyzwaniem, szczególnie w okresie zimowym.

Miasto zapowiada kompleksowe rozwiązanie

Na wniosek pozytywnie odpowiedział prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski. W swojej odpowiedzi zapowiada, że problem zostanie rozwiązany w ramach większego projektu infrastrukturalnego.

"Miasto, po wykonaniu przebudowy ulicy Słonecznej w Ostrołęce na odcinku od ulicy Pamięci Narodowej do ulicy Stacha Konwy będzie realizować przebudowę ul. Stacha Konwy, wraz z wykonaniem nowej infrastruktury oświetlenia ulicznego na odcinku wskazanym we wniosku" - informuje prezydent.

Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania "Rozbudowa drogi krajowej nr 53 ul. Stacha Konwy wraz z przebudową drogi powiatowej 2539W — ul. Słoneczna w Ostrołęce".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27 dk28 dk29  30
×