2017-09-22T09:24:15+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mieszkańcy Ostrołęki będą testowali rowery elektryczne

REKLAMA
fot. www.ostroleka.plfot. www.ostroleka.pl
REKLAMA

Cztery rowery elektryczne udostępnione zostaną do testów dla mieszkańców Ostrołęki. Możliwości jakie daje jazda elektrycznym jednośladem będzie można sprawdzić już w najbliższą niedzielę, podczas Rajdu Rowerowego organizowanego przez MZK Ostrołęka.

Rowery o napędzie elektrycznym udostępniły bezpłatnie trzy spółki: Energa Elektrownie Ostrołęka SA, Energa Serwis Sp. z o. o, Energa Ciepło Ostrołęka sp. z o.o. w ramach akcji „Ładujemy pozytywną energią”. Poprzez promocję elektrycznego transportu firma wspiera aktywność i zdrowy tryb życia.

Rowery będą wystawione przed ratuszem. Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy będą mogli z nich skorzystać i wypróbować je na Rajdzie Rowerowym MZK organizowanym przez MZK z okazji „Dnia bez Samochodu”. Start Rajdu o godz. 13.00

W sierpniu Energa rozpoczęła pilotażową akcję przekazując rowery do hoteli z Gdyni, Gdańska i Sopotu, a w przyszłości planuje być może rozszerzyć akcję na całą Polskę. Elektryczne rowery pochodzą od polskiego producenta EcoBike. Energa zapewnia też ich serwis.

Rower elektryczny dzięki wbudowanemu w tylnym kole silnikowi elektrycznemu niweluje obciążenia i ułatwia przemieszczanie się. Użytkownik jednośladu może pokonać dłuższe dystanse przy stosunkowo mniejszym wysiłku. Bateria może wesprzeć rowerzystę na dystansie do 60 km lub całkowicie zastąpić pedałowanie na trasie liczącej około 30 km. Średni koszt przejechania 100 km rowerem elektrycznym wynosi około 80 gr. Pokonanie analogicznej odległości skuterem jest 15 razy droższe (12 zł), a samochodem z silnikiem benzynowym, aż 62 razy bardziej kosztowne (50 zł).

Proste i łatwe jest także ładowanie baterii. Zajmuje ono około czterech godzin. Natomiast szybki proces, pozwalający naładować baterię w 80 proc. zamyka się w zaledwie dwóch godzinach. Niewielkich rozmiarów, przenośna ładowarka pozwala uzupełnić poziom energii – w domowym zaciszu. Koszt naładowania baterii do pełna to jedynie kilkadziesiąt groszy.

Rowery elektryczne są też dostępne w najnowszej ofercie eSklepu Energa. Dla swoich energetycznych klientów firma przygotowała atrakcyjne rabaty – mogą oni zakupić rower najtaniej na rynku, także w systemie ratalnym.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 2368
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×