zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-05T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Mieszkania na sprzedaż - czym się kierować podczas kupna?

REKLAMA
REKLAMA

Domy i mieszkania w obecnym czasie sprzedają się bardzo dynamicznie. Wiele osób zwlekających wcześniej z decyzją o kupnie, w obecnej sytuacji finansowej jest skłonnych podjąć ją zdecydowanie szybciej. Na co powinniśmy zwracać uwagę w trakcie poszukiwań mieszkania na sprzedaż?

 

  • Mieszkania na sprzedaż

  • Mieszkanie na sprzedaż - od czego zacząć?

  • Trzypokojowe mieszkanie w mieście czy dom na wsi?

W tekście podpowiadamy na co warto zwracać uwagę podczas poszukiwań mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż

Domy na sprzedaż są obecnie jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w wyszukiwarkach internetowych. Sytuacja gospodarcza zmienia się bardzo szybko i zachęciła dużą liczbę osób do zamknięcia różnego rodzaju lokat w bankach i zainwestowania środków finansowych właśnie w nieruchomości (np. piękne mieszkanie położone w atrakcyjnej miejskiej dzielnicy). Dla wielu osób z kolei kuszącym rozwiązaniem jest mieszkanie w kameralnym budynku położonym nad jeziorem. Mieszkania i domy na sprzedaż znikają z rynku obecnie niezwykle szybko. Duża część osób, która była gotowa jeszcze nieco zwlekać z kupnem własnego domu, również przyspiesza tego typu decyzje. 

Mieszkanie na sprzedaż - od czego zacząć?

Gdy dochodzimy do momentu ostatecznej selekcji, musimy wyodrębnić najbardziej atrakcyjne lokale. Czym dokładnie powinniśmy się kierować przy wyborze? Na pewno warto zastanowić się, czy kuszące hasła w ogłoszeniach typu "ładne mieszkanie do wynajęcia po kapitalnym remoncie" mają pokrycie w rzeczywistości. Musimy upewnić się, czy rzeczywiście rozkład i główne atuty nieruchomości odpowiadają naszym potrzebom i czy jego stan jest równie dobry, co w opisie na stronie internetowej. Warto upewnić się, czy obok mieszkania jest dostępny garaż lub taras jeśli wymienione elementy są dla nas istotne. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dopilnować, czy kupno lub wynajem mieszkania spełnią najważniejsze z naszego punktu widzenia oczekiwania. W ten sposób znacznie łatwiej będzie zawęzić oferty dopasowane do naszych potrzeb i odrzucić te niepotrzebne.

Trzypokojowe mieszkanie w mieście czy dom na wsi?

Na stronie mieszkanie.pl mamy możliwość bardzo szybkiego sprawdzenia, ile kosztuje wynajem mieszkania, działka na sprzedaż, i nieruchomości w bliskiej odległości od naszego aktualnego miejsca zamieszkania, jak również w innych ciekawych regionach.

Wiele osób przerażają ceny mieszkań w Warszawie (ceny czasem oscylują nawet w granicach kilkunastu tys. za metr kwadratowy). Dlatego też coraz większa liczba osób rozważa wyprowadzenie się poza stolicę i zamieszkanie np. na Mazurach. Okazuje się, że koszty budowlane są znacznie niższe niż w Warszawie, a do tego możemy mieszkać w domu z pięknym widokiem na jezioro i lasy. Mieszkać możemy naprawdę komfortowo w zupełnie innym miejscu niż do tej pory, a 3 pokojowe mieszkanie w mieście możemy śmiało zamienić na dom po generalnym remoncie położony blisko natury.

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×