2021-12-22T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Mieszkania w Ostrołęce. Rynek nieruchomości w województwie mazowieckim

Inwestycje w nieruchomości mają się obecnie bardzo dobrze. Spowodowane jest to wieloma aspektami związanymi z rynkiem i ekonomią, ale faktem jest, że jako naród coraz więcej inwestujemy w mieszkania. Coraz więcej też za nie płacimy — również w mniejszych miejscowościach. Jak więc wygląda rynek nieruchomości w Ostrołęce na przełomie roku 2021 i 2022?

W całej Polsce zauważyć można ogromny wzrost zainteresowania inwestycjami w nieruchomości. Trend ten nie omija mniejszych miast, w których również jest widoczny z niezwykłą intensywnością. Jeśli chodzi o mieszkania, Ostrołęka stała się niezwykle korzystnym gruntem do tego typu zakupów. W końcu tutejszym cenom daleko do tych warszawskich, a oferta jest bardzo zróżnicowana i atrakcyjna. Nic więc dziwnego, że zarówno rynek wtórny jak i pierwotny radzą sobie świetnie.

Ceny mieszkań w mazowieckim

Województwo mazowieckie to rejon, który jest niezwykle ciekawym przypadkiem do analizy. Niezaznajomione z tematem osoby mogłyby twierdzić, że tutejszy rozwój jest bardzo ograniczony poza Warszawą, ale to zdecydowanie nie sprawdza się w przypadku rynku mieszkań.

Większe i mniejsze miasta województwa notują równe wzrosty, zawstydzając inne części kraju. Średnia cena za metr kwadratowy w całym województwie wyniosła w trzecim kwartale 2021 roku niecałe 11100 złotych, podczas gdy zaledwie pięć lat wcześniej wartość ta nie przekraczała 6500 złotych.

Takie niezwykłe skoki wartości nie są niczym nowym w Polsce, ale trzeba przyznać, że niemal 200 procent wzrostu robi wrażenie. To również z tego powodu widoczne jest tak ogromne zainteresowanie mieszkaniami, które obecnie sprawdzają się lepiej niż lokaty. To jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych metod zabezpieczania majątków przed inflacją.

W poszczególnych miastach wzrosty mają różne tempo i na przestrzeni ostatnich lat zdarzały się także gorsze momenty. Mowa o wypłaszczeniach wykresów cen lub nawet drobnych (i chwilowych) spadkach. Nie są one jednak widoczne w danych uśrednionych dla województwa, gdyż wahania te były lokalne i nie miały większego wpływu na miasta ościenne. Dlatego też w ostatnim pięcioleciu (rozliczając kolejne kwartały) nie wystąpił żaden spadek uśrednionych cen metra kwadratowego w województwie mazowieckim.

Jak przeszukiwać oferty widoczne w sieci?

Poszukiwania oferty idealnej to zadanie długotrwałe i trudne — przynajmniej w większości przypadków. Kryteria doboru tej najlepszej będą różniły się w zależności od danego kupującego. Dlatego tak istotnym elementem poszukiwań są filtry, kryteria i możliwość sortowania wyników pokazywanych przez portale z darmowymi ogłoszeniami.

Osoba zainteresowana kupnem nieruchomości jest dzięki nim w stanie w sposób bardzo intuicyjny katalogować wyniki wyszukiwania, co ogromnie pomaga w rozeznawaniu sytuacji na rynku i dobieraniu realistycznych oczekiwań. To także ogromna oszczędność czasu, bo pozwala skutecznie odsiać wszystkie mało interesujące opcje.

Przeczytaj również "Mieszkania na sprzedaż w Ostrołęce — jaki jest tamtejszy rynek nieruchomości?"

 

Artykuł sponsorowany. 

 

Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×