eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Minister Biernacki: Bez pomocy samorządu Ostrołęki budowa Sądu Okręgowego byłaby znacznie opóźniona [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9637
Minister Sprawiedliwości, Marek Biernacki, fot. eOstrołęka.plMinister Sprawiedliwości, Marek Biernacki, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki odwiedził dziś Ostrołękę. Jego wizyta związana była z planami budowy Sądu Okręgowego w miejscu, gdzie obecnie znajduje się siedziba policji. Biernacki przyznał, że bez pomocy samorządu Ostrołęki inwestycja nie byłaby możliwa w najbliższym czasie.

Spotkanie z dziennikarzami lokalnych mediów odbyło się przed siedzibą Sądu Okręgowego przy ulicy Gomulickiego. Zanim minister Marek Biernacki spotkał się z reporterami, odwiedził w towarzystwie prezesa ostrołęckiego sądu budynki i nieruchomość zajmowaną jeszcze dotychczas przez Komendę Miejską Policji.

- Chciałem osobiście zobaczyć miejsce, gdzie moglibyśmy postawić nowy gmach „pałacu sprawiedliwości” dla Ostrołęki i ziemi kurpiowskiej. Mam nadzieję, że w oparciu o współpracę z władzami lokalnymi uda się tę inwestycję zrealizować szybko i sprawnie – mówił podczas spotkania z dziennikarzami minister Biernacki.

Współpraca z samorządem przy budowie Sąd Okręgowego, o której wspomniał minister Biernacki, miałaby polegać na przekazaniu na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości nieruchomości, która już niebawem przejdzie w zarząd miejski. Pisaliśmy o tym w jednym z naszych artykułów.

- Bez przekazania tej nieruchomości nasza inwestycja zostałaby znacznie przesunięta w czasie – przyznał Biernacki.

Budowa, jak zapowiedział minister Biernacki mogłaby ruszyć już w przyszłym roku, a jej koszt wyniósłby kilkadziesiąt milionów złotych.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×