Mobilne muzeum Jana Pawła II odwiedziło Ostrołękę [VIDEO, ZDJĘCIA]

Wnętrze muzeum podzielone jest na dwie części. Jedna to prezentacje multimedialne opowiadające o życiu i kapłaństwie Jana Pawła II, które pokazują trzy okresy życia papieża - wadowicki, krakowski oraz ten spędzony w Watykanie.
Druga część ekspozycji to przedmioty codziennego użytku Karola Wojtyły. Wśród zebranych eksponatów znalazły się m.in. sutanna papieska, narty, brewiarz, pamiątkowy krzyż wykonany na 20-lecie pontyfikatu i eksponat najciemniejszy - relikwia krwi Jana Pawła II.
- Jest to coś wyjątkowego, że to nie ludzie idą do muzeum ale muzeum przyjeżdża do nich - powiedziała nam Agnieszka, pracująca w wyjątkowym muzeum. - Jesteśmy dostępni dla zwiedzających do godziny 19. Jak na razie muzeum cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.



Zobacz również
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
28 | 29 | 30 | 31 | ![]() |
![]() |
![]() |
4 | 5 | ![]() |
7 | ![]() |
9 | ![]() |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ![]() |
![]() |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | ![]() |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | ![]() |