2023-02-22T22:16:04+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”: finał ogólnopolskiego projektu SP 10 w Ostrołęce [WIDEO]

REKLAMA
fot. SP 10 Ostrołękafot. SP 10 Ostrołęka
REKLAMA

Dobiegła końca II edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”, której organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce.

Przedsięwzięcie uzyskało patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Mazowieckiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Rektora Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Dziekana Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Dziekana Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Projekt został objęty patronatem medialnym miesięcznika „Wychowawca” i tygodnika społeczno – oświatowego „Głos Nauczycielski”.

zdjecie 300

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku” autorstwa nauczycielki SP 10 w Ostrołęce - Anny Czujak- skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. Miał na celu szerzenie świadomości o mutyzmie wybiórczym, potocznie określanym jako lęk przed mówieniem.

Uczestnicy projektu rozpoczynając wędrówkę po interaktywnych treściach z elementami gamifikacji szukali odpowiedzi na pytanie: Czy milczenie zawsze jest złotem? Po przeprowadzonych zajęciach potrafili trafnie odpowiedzieć na pytanie i uzasadnić własne zdanie. Wykonali też wiele wartościowych prac na temat mutyzmu wybiórczego, w tym plakaty, zakładki do książek i lapbooki na temat lęku przed mówieniem, napisali piękne wiersze i nagrali filmiki edukacyjne.

Organizator przedsięwzięcia i autorka projektu mają nadzieję na poprawę funkcjonowania dzieci i nastolatków zmagających się z lękiem przed mówieniem oraz na zainicjowanie w szkołach obchodów miesiąca świadomości mutyzmu wybiórczego w październiku.

Zapraszamy na obejrzenie filmiku podsumowującego II edycję projektu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×