eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Muzeum Kultury Kurpiowskiej powiększa kolekcję unikalnych eksponatów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9967
zdjecie 9967
fot. Muzeum Kultury Kurpiowskiejfot. Muzeum Kultury Kurpiowskiej
REKLAMA

Do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce dotarł już unikalny obraz Teofila Kwiatkowskiego zatytułowany „Polonez/Zawisza Czarny”. Dzieło zostało zakupione dzięki dotacji przekazanej muzeum przez samorząd województwa mazowieckiego. Na tym jednak wsparcie marszałka dla ostrołęckim muzeum się nie zakończy.

Świeżo zakupiony eksponat jako jeden z pierwszych zobaczył dziś w ostrołęckim muzeum wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk. Obraz autorstwa Teofila Kwiatkowskiego zatytułowany „Polonez/Zawisza Czarny” nawiązuje do centralnego fragmentu dużej pracy „Polonez Chopina”. Jest to kolejne dzieło Kwiatkowskiego w muzealnych zbiorach, które zostało zakupione przy wsparciu Mazowsza. Muzeum stale powiększa kolekcję prac artystów–żołnierzy powstania listopadowego, którzy tworzyli na Wielkiej Emigracji.

Na tym wsparcie od samorządu Mazowsza dla ostrołęckiego muzeum zapewne się nie skończy. O dalszych możliwościach partycypacji w doposażaniu placówki o kolejne eksponaty wicemarszałek Raboszuk rozmawiał dziś także z Mariuszem Popielarzem, miejskim radnym i dyrektorem ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Rozmawialiśmy o programach wsparcia, z których samorządy będą mogły korzystać w przyszłym roku. Jestem przekonany, że od samorządu województwa mazowieckiego po raz kolejny do Ostrołęki popłyną pokaźne środki na ważne inwestycje. Czekamy na dobrze przygotowane wnioski aplikacyjne.

- komentuje radny Popielarz.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×