zdjecie 9799
zdjecie 9799
2020-02-16T14:15:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Na Blachnickiego kierowca poległ w „starciu” z progiem zwalniającym

REKLAMA
Zdjęcie głównezdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
1
42

Kosztownym uszkodzeniem auta oraz interwencją straży pożarnej przy usuwaniu rozlanego oleju zakończyło się „starcie” kierowcy z progiem zwalniającym na ulicy Blachnickiego na osiedlu Centrum. Ten próg, zdaniem wielu kierowców, jest zdecydowanie za wysoki.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek. Kierujący osobówką jadąc ulicą Blachnickiego zahaczył spodem auta o jeden z niedawno zamontowanych progów zwalniających. Próg ten spełnia też funkcję przejścia dla pieszych i wymusza na kierowcach wytracenie prędkości przed tzw „strefą szkolną”.

Dla kierowcy „starcie” z konstrukcją zakończyło się poważnym uszkodzeniem auta, które z miejsca zdarzenia nie było już w stanie odjechać samodzielnie. Z rozbitej miski wyciekł na jezdnię olej, do usunięcia którego wezwano straż pożarną. Akcja strażaków trwała kilkadziesiąt minut, a przez ten czas ulica była całkowicie nieprzejezdna.

Wykonany przy okazji remontu ulicy Blachnickiego próg zwalniający, szczególnie pierwszy od strony alej Jana Pawła II, od samego początku daje się we znaki kierowcom. Najwięcej problemów z pokonaniem przeszkody mają właściciele niżej zawieszonych aut lub aut z dłuższym przodem, którzy, by nie uszkodzić elementów pojazdu, muszą przed wjazdem na próg wyhamować do zera i dopiero powoli próbować pokonać przeszkodę.

Jak zauważają kierowcy – pozostałe dwa progi znajdujące się od niedawna na tej ulicy są już znacznie niższe i doskonale spełniają swoją rolę, wymuszając na kierowcach zachowanie odpowiednio niskiej prędkości nie stwarzając przy tym ryzyka uszkodzenia auta.

Ulica Blachnickiego wciąż jeszcze jest w trakcie przebudowy – kierowcy liczą na to, że przed jej zakończeniem konstrukcja progu jeszcze zostanie poprawiona a wysokość konstrukcji dostosowana do właściwych rozmiarów.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×