eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Na dworcu PKP o turystyce kolejowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 3449
W sobotę, 16 marca w świetlicy dworcowej odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne miłośników kolei z Towarzystwa Dróg Żelaznych w sprawie utworzenia turystycznej trasy kolejowej Ostrołęka – Szczytno.

Dotychczas w realizację przedsięwzięcia zaangażowało się około 30 osób, które zajmą się m.in. wycinką roślinności porastającej torowisko na odcinku od Grabowa do Chorzel. Jak poinformował nas Mariusz Sasiak z TDŻ liczba wolontariuszy chętnych pomóc w realizacji projektu stale rośnie.

- Cieszę się z rosnącego zainteresowania naszym projektem. Zgłaszają się do nas samorządowcy, kolejarze, miłośnicy kolei, strażacy ochotnicy. Liczymy, że do końca roku uda nam się uruchomić część trasy – powiedział Sasiak.

Podczas spotkania przedstawiono możliwości odzyskania starych budynków kolejowych w których również znajdują się różnego rodzaju przedmioty takie jak: pociągi, wagony, meble i części do parowozów. Stare budynki kolejowe miałby być w niedalekiej przyszłości poddane rozbiórce ponieważ wyszły z użycia kilka, kilkanaście lat temu.

Uruchomienie nieczynnej linii kolejowej umożliwiłoby rozwój turystyki w naszym regionie. Miłośnicy kolei chcieliby w najbliższym czasie organizować różnego rodzaju imprezy i wydarzenia, właśnie o tematyce kolejowej.


REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×