eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Na linię kolejową nr 35 Ostrołęka Szczytno wracają pociągi

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 4203
Dobra wiadomość dla miłośników kolei – linia nr 35 z Ostrołęki do Szczytna po wieloletnich perypetiach i wiszącym nad nią widmem likwidacji wraca do eksploatacji. Jak informuje portal „Rynek Kolejowy” torowisko na odcinku z Ostrołęki do Chorzel znalazło się na liście inwestycyjnej na lata 2016 – 2020.

Branżowy portal „Rynek Kolejowy” opublikował na swoich łamach obszerny artykuł dotyczący linii nr 35 z Ostrołęki do Szczytna. Wspomniano w nim m.in. o różnych planach i problemach związanych z tym połączeniem. Po wyłączeniu linii w 2001 roku z eksploatacji a następnie planowanym od 2010 jej likwidacji teraz pojawia się dla niej szansa na pełną reaktywację.

„Jeszcze w tym samym roku podjęto decyzję o poprowadzeniu przez odcinek Szczytno – Szymany połączenia do nowego lotniska Olsztyn–Mazury. Po niedawnym otwarciu portu pojawiły się już pociągi (choć sensowność ich rozkładu jazdy jest ograniczona, o czym piszemy tutaj). To jednak zaledwie ośmiokilometrowy odcinek linii o długości 92 kilometrów. Co z resztą? - czytamy w artykule opublikowanym na łamach Rynku Kolejowego.

Jak informuje portal remont torowiska na odcinku z Ostrołęki do Chorzel uwzględniony został w planie inwestycyjnym na lata 2016 – 2020. Wszystko więc wskazuje na to, że wysiłki m.in. Towarzystwa Dróg Żelaznych dążące do reaktywacji połączenia nie pójdą na marne.

Więcej o planach i powrocie pociągów na trasę z Ostrołęki do Szczytna przeczytać można w serwisie Rynek Kolejowy .
REKLAMA
zdjecie 4203
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia
×