eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Wandale zniszczyli i okradli 19 aut na osiedlu Sienkiewicza [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 3449
Zniszczonych łącznie 19 samochodów, pozrywane tablice rejestracyjne, urwane lusterka – to bilans niszczycielskiego rajdu wandali po ulicach Ostrołęki. Z jednego pojazdu ukradzione pozostawione w nim rzeczy. Wartość zniszczeń nie jest jeszcze dokładne oszacowana, wiadomo jednak, że straty są ogromne.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy. Wandale idąc wzdłuż ulic Poznańskiej, Sybiraków, Sienkiewicza i Jaracza niszczyli zaparkowane tam auta. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, uszkodzonych zostało łącznie 19 pojazdów.

- Wczoraj przyjęto kilkanaście zgłoszeń dotyczących wandali. Sprawy zostały przydzielone policjantom wydziału prewencji i wydziału walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wśród czynów zgłoszonych są uszkodzenia pojazdów, kradzież oraz włamanie do jednego z nich. Sprawcy rysowali karoserię pojazdów, zrywali tablice rejestracyjne czy też dokonali kradzieży przedmiotów pozostawionych w aucie. Zdarzenia te miały miejsce na ul. Poznańskiej, Sybiraków, Sinkiewicza i Jaracza. Priorytetem dla nas jest ustalenie sprawców tych czynów i pociągnięcie ich do odpowiedzialności. Apelujmy do osób posiadających wiedzę na temat wczorajszych czynów o kontakt pod nr 997 – powiedział nam podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Nie wiadomo obecnie jaka jest suma wyrządzonych przez wandali strat. Tylko w przypadku usunięcia rysy z samochodowej maski mówić można o kwocie od 300 do 1500 złotych.

- Reagujmy przy tego typu zdarzeniach. Szybkie zgłoszenie to szybka reakcja, która w tym przypadku pozwoliłaby na ograniczenie liczby zdarzeń. Nie liczmy na to, że ktoś inny poinformował już wcześniej o przestępstwie, bo ostatecznie może skończyć się tak jak w tym przypadku, gdy nikt nie zdecydował się na zgłoszenie – dodaje podkom. Marczak.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×