2018-10-04T10:06:45+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Najlepszy Dzielnicowy na Mazowszu pochodzi z Przasnysza [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
1
0
0

Zwycięzcą tegorocznych eliminacji wojewódzkich do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - Dzielnicowy Roku okazał się mł. asp. Artur Długokęcki z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. W czasie zawodów wyłoniono także najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych. Najlepszym okazał się asp. szt. Paweł Wudarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 1-2 października dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych Mazowsza, a także kierownicy rewirów dzielnicowego przystąpili do rywalizacji o tytuł, odpowiednio - najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych w KWP zs. w Radomiu.

W konkursie na szczeblu wojewódzkim startujący w nim dzielnicowi rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej, strzelaniu i symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania i wyciągania wniosków, wskazywania możliwych do zastosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W zawodach kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszymi dzielnicowymi okazali się: mł. asp. Artur Długokęcki z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, asp. Rałał Mąkosa z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach i sierż. szt. Ewa Płaszczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Z kolei najlepszymi kierownikami dzielnicowych okazali się: asp. szt. Paweł Wudarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, asp. szt. Łukasz Trojanowski z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i podkom. Tomasz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz najlepszy kierownik dzielnicowych będą reprezentować teraz garnizon mazowiecki podczas zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 23-26 października.

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchary Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Marcin Szyndler i Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu podinsp. Witold Krawczyk.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom, pracownikom i kierownictwu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie za współpracę i udostępnienie obiektów, celem przeprowadzenia eliminacji wojewódzkich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za naszych zwycięzców trzymamy kciuki podczas finału krajowego zawodów.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×