eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Najpierw "tryb emergency" w ostrołęckim szpitalu. A teraz taka wiadomość

REKLAMA
zdjecie 8232
REKLAMA
zdjecie 8232
Posłuchaj

Na pierwsze półrocze 2026 roku SOR w ostrołęckim szpitalu ma dostać o 2,5 mln zł mniej niż w tym roku? Dyrektor placówki Paweł Natkowski twierdzi, że właśnie taką propozycję dostał z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak ujawniło Polskie Radio RDC, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce od 1 grudnia znacząco ograniczył zakres udzielanych świadczeń. Placówka przeszła w tryb "emergency" – przyjmowane są tylko przypadki pilne i zagrożenia życia, a także pacjenci wymagający hospitalizacji. Powodem, zdaniem dyrekcji szpitala, jest brak płatności z NFZ za nadwykonania.

Minęło parę dni i dyrektor szpitala Paweł Natkowski udzielił kolejnej wypowiedzi Polskiemu Radiu RDC. Nie ma wątpliwości - znów będzie o niej głośno.

Mniej pieniędzy na ratowanie życia?

Tym razem dyrektor twierdzi, że w pierwszej połowie 2026 roku szpital w Ostrołęce ma otrzymać 2,5 miliona mniej niż w analogicznym okresie w tym roku na świadczenia SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy). "Przy takim obcięciu finansowania - ostrołęcki SOR musiałby przyjąć kilka tysięcy pacjentów mniej" - podaje Polskie Radio RDC, a sam dyrektor mówi wprost: "Dla nas jest to nie do przyjęcia" i "w ogólę nie potrafię tego zrozumieć".

Ostatnia medialna aktywność dyrektora Natkowskiego sprawiła, że o szpitalu w Ostrołęce mówi się w całej Polsce - w programach informacyjnych największych stacji telewizyjnych, ale także chociażby w Sejmie. Wypowiedź o pieniądzach na SOR, jako że chodzi o ratowanie ludzkiego życia, tylko doleje oliwy do ognia i sprawi, że pytania dotyczące stanu służby zdrowia zaczną się mnożyć.

Źródło: Polskie Radio RDC

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×