eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Napadli obywatela Ukrainy w pobliżu kościoła. Dwóch sprawców już z wyrokami

REKLAMA
zdjecie 994
REKLAMA

Niespełna rok temu w pobliżu kościoła farnego w Ostrołęce doszło do napaści na obywatela Ukrainy. Dwaj mężczyźni, którzy mieli popełnić ten czyn, usłyszeli wyroki skazujące ich na karę pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia 2021 roku około godziny 19.00 w pobliżu kościoła farnego w Ostrołęce. Obywatel Ukrainy Oleh Z. siedział na ławce, w ręku miał telefon komórkowy. Z ustaleń śledczych wynika, że do mężczyzny podeszła Katarzyna B. Zaczęła z nim rozmawiać, po czym oboje udali się do sklepu, kupili piwo i przeszli za budynek znajdującej się niedaleko pralni.

Wówczas, jak wskazywała prokuratura, pojawili się Mateusz G. i Wiesław G. Mężczyźni mieli grozić Ukraińcowi, szarpać go za ubranie, popychać. W końcu przyparli go do muru, a jeden z mężczyzn przystawił mu do skroni przedmiot przypominający broń.

- Sprawcy żądali od pokrzywdzonego, aby oddał im pieniądze. Przeszukali go i zabrali mu w kieszeni spodni kwotę 100 zł. Zażądali, aby następnego dnia przyniósł im kwotę 500 zł. W tym momencie na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji. Policjanci znaleźli przy Wiesławie G. wiatrówkę, zaś u Mateusza G. banknot 100 zł - wskazywała prokuratura.

Cała trójka nie przyznawała się do popełnienia czynu. Katarzyna B. po pewnym czasie zmieniła swoją postawę, przyznała się i złożyła wyjaśnienia. Podejrzani trafili do aresztu.

Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, dwaj podejrzani w tej sprawie zostali już skazani. Prokuratura oskarżyła Wiesława G. i Mateusza G. o dokonanie rozboju oraz usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na Olehu Z. Sąd Rejonowy w Ostrołęce uznał winę obu mężczyzn. Wiesław G. został skazany na 2 lata i 5 miesięcy więzienia, Mateusz G. otrzymał karę łączną 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok ten uprawomocnił się.

Postępowanie wobec Katarzyny B. - trzeciej z podejrzanych w sprawie - wciąż prowadzone jest przed Sądem Rejonowym w Ostrołęce.

Więcej o: Ostrołęka, rozbój

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×