eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa w ostrołęckiej noclegowni dla bezdomnych wyszedł z aresztu

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
REKLAMA

Jerzy Z., który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa w ostrołęckiej noclegowni dla osób bezdomnych, od kilku miesięcy przebywa na wolności. Wyrok w jego sprawie jeszcze nie zapadł, ale sąd w trakcie postępowania postanowił uchylić tymczasowy areszt.

W maju 2021 roku pensjonariusz ostrołęckiej noclegowni dla osób bezdomnych Jerzy Z. groził pozbawieniem życia pracownikowi noclegowni, a następnie oblał jej odzież substancją łatwopalną - rozpuszczalnikiem. Pokrzywdzona wzywała pomocy i uciekała przed pensjonariuszem. Wołanie o pomoc usłyszeli inni pensjonariusze noclegowni, którzy udzielili pokrzywdzonej wsparcia. Podejrzany wówczas opuścił budynek noclegowni.

Jerzy Z. został zatrzymany, aresztowano go na trzy miesiące. Śledztwo zakończyło się dość szybko. Jak dowiedzeliśmy się w prokuraturze:

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła postępowanie przygotowawcze przeciwko Jerzemu Andrzejowi Z., podejrzanemu o to, że w dniu 17 maja 2021 roku na ul. Kołobrzeskiej w Ostrołęce w noclegowni, działając w zamiarze bezpośrednim, usiłował dokonać zabójstwa Jadwigi Małgorzaty M. w ten sposób, że grożąc jej pozbawieniem życia oblał jej spodnie łatwopalnym płynem, przy czym celu tego nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonej oraz interwencję osób trzecich, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k.

Postępowanie zostało zakończone skierowaniem aktu oskarżenia w dniu 26 lipca 2021 roku do Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

- Jerzy Andrzej Z. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, które nie korespondują ze zgromadzonym w toku śledztwa materiałem dowodowym - poinformowała nas prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce. Wyrok dotychczas nie zapadł, ale jak się dowiedzieliśmy, sąd podjął inną decyzję. Na początku grudnia 2021 r. uchylono tymczasowy areszt wobec Jerzego Z. i zastosowano wobec niego inny środek zapobiegawczy: zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 20 metrów.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×