eOstroleka.pl
Ostrołęka, NOWE FAKTY

Próba podpalenia kobiety w ostrołęckiej noclegowni. Jerzy Z. aresztowany na trzy miesiące

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

Na trzy miesiące do aresztu trafił bezdomny Jerzy Z., który 17 maja próbował podpalić jedną z pracownic ostrołęckiej noclegowni. Oblał ją rozpuszczalnikiem, lecz na szczęście kobieta zdołała uciec. Ujawniamy nowe fakty w tej sprawie.

To, co wydarzyło się kilka dni temu w ostrołęckiej noclegowni dla osób bezdomnych, ujawniliśmy dziś w eOstroleka.pl. Według naszych ustaleń, bezdomny próbował podpalić jedną z pracownic noclegowni. Potwierdza to ostrołęcka prokuratura.

- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi postępowanie przeciwko Jerzemu Andrzejowi Z., podejrzanemu o to, że 17 maja w noclegowni w Ostrołęce, działając w zamiarze bezpośrednim, usiłował dokonać zabójstwa Jadwigi M. w ten sposób, że grożąc jej pozbawieniem życia oblał jej spodnie łatwopalnym płynem, przy czym swego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonej oraz ingerencję osób trzecich - poinformowała nas Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, dodając:

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że pensjonariusz Jerzy Andrzej Z. przebywający w noclegowni w Ostrołęce, początkowo groził pozbawieniem życia pracownikowi noclegowni Jadwidze M., a następnie oblał jej odzież substancją łatwopalną - rozpuszczalnikiem. Pokrzywdzona wzywała pomocy i uciekała przed pensjonariuszem. Wołanie o pomoc usłyszeli inni pensjonariusze noclegowni, którzy udzielili pokrzywdzonej wsparcia. Podejrzany wówczas opuścił budynek noclegowni.

Jerzy Andrzej Z. nie przyznał się do winy. Złożył zeznania, ale przebieg zdarzenia relacjonował odmiennie, niż ustalono w toku śledztwa. Podkreślił, że... lubi pokrzywdzoną i nie groził jej!

Na wniosek prokuratury, Sąd zastosował wobec podejrzanego Jerzego Andrzeja Z. trzymiesięczny areszt.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×