eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Skandaliczny incydent w noclegowni. Jak reaguje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie?

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie jako instytucja zarządzająca noclegownią dla osób bezdomnych przy ulicy Kołobrzeskiej podejmuje dodatkowe działania po skandalicznym incydencie, który mógł zakończyć się ogromną tragedią.

Wniosek o więcej patroli policji i straży miejskiej w okolicach noclegowni dla bezdomnych przy ulicy Kołobrzeskiej, wsparcie przełożonych, psychologa oraz prawnika, pogadanki z pracownikami na temat właściwego reagowania w sytuacja zagrażających ich bezpieczeństwu – oto kroki jakie ostrołęcki MOPR podejmuje po skandalicznym incydencie, do którego doszło 17 maja na terenie noclegowni.

Próba zabójstwa 

Sprawę zdarzenia, które ostrołęcka prokuratura zakwalifikowała jako próbę zabójstwa z zamiarem bezpośrednim ujawniliśmy wczoraj na łamach naszego serwisu.

Ujawniamy bulwersujący temat: Bezdomny próbował podpalić opiekunkę w ostrołęckiej noclegowni!

Próba podpalenia kobiety w ostrołęckiej noclegowni. Jerzy Z. aresztowany na trzy miesiące

Nasi dziennikarze dotarli do nowych faktów dotyczących tego zdarzenia. Okazuje się, że Jerzy Z., który w momencie podjęcia próby podpalenia opiekunki nie pozostawał pod opieką noclegowni. Był za to doskonale znany pracownikom, gdyż wcześniej przez około półtora roku mieszkał w placówce. Wtedy nie sprawiał najmniejszych kłopotów.

Mężczyzna będąc wcześniej pod opieką noclegowni nie stwarzał żadnych problemów, był uczynny w stosunku do pracowników oraz innych osób przebywających w placówce.

- informuje kierownictwo MOPR.

Prowadząca postępowanie w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego o próbę zabójstwa Jerzego Z. Mężczyzna nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, jednak przebieg zdarzenia relacjonował zupełnie odmiennie niż to wynika z ustaleń śledczych. Podkreślał, że lubi pokrzywdzoną i jej nie groził.

MOPR reaguje 

W związku z powyższą sytuacją, MOPR zwrócił się o dodatkowe patrole policji i straży miejskiej.  Ponadto, pracownicy Noclegowni MOPR zostali ponownie uczuleni na właściwe reagowanie w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu.

- informuje kierownictwo MOPR Ostrołęka.

Obecnie Jerzy Z. przebywa w areszcie, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Do tematu będziemy wracali.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×