eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Czyją czaszkę znaleziono w rzece Narew? Sprawę bada prokuratura

REKLAMA
zdjecie 8745
By Robrobx - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7142048By Robrobx - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7142048
REKLAMA

Czyją czaszkę znaleziono w rzece Narew w okolicach Kamianki? - na to pytanie próbują odpowiedzieć teraz śledczy z ostrołęckiej prokuratury. Wszczęte zostało śledztwo i przeprowadzane są czynności procesowe.

W sobotę 15 maja o godzinie 22.00 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie od jednego z wędkarzy o znalezieniu w Narwi ludzkiej czaszki. - Funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie. Na miejscu pod nadzorem prokuratora wykonano oględziny oraz przesłuchano świadka zdarzenia - informował nas podkomisarz Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Pozostało pytanie...

Czyja to czaszka?

To próbują wyjaśnić śledczy z Ostrołęki. 19 maja prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci nieustalonej osoby, której szczątki ujawniono 15 maja w rzece Narew na wysokości miejscowości Kamianka, tj. o czyn z art. 155 Kodeksu karnego.


Art. 155 Kodeksu karnego -  Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Czy możliwe jest, by szczątki należały do osoby, która uznawana jest za zaginioną? W naszym regionie od lat trwają poszukiwania co najmniej trzech osób. Przed laty ślad po nich zaginął, od dłuższego czasu w tych sprawach nie pojawiły się żadne nowe informacje, a po odnalezieniu czaszki pojawiają się pytania, czy przypadkiem nie została rozwiązana zagadka któregoś z tych zaginięć.

Zapytaliśmy w prokuraturze, jakie są wstępne ustalenia śledczych i czy jest możliwy powyższy scenariusz. Na ten moment śledczy niestety nie mogą oni zdradzić, jakie ustalenia udało im się poczynić.

- W chwili obecnej wykonywane są czynności procesowe. Udzielenie bliższych informacji o poczynionych ustaleniach w toku postępowania przygotowawczego nie jest możliwe z uwagi na dobro postępowania - odpowiedziała nam rzecznik ostrołęckiej Prokuratury Okręgowej Elżbieta Edyta Łukasiewicz. Na wyjaśnienie tej sprawy będziemy musieli jeszcze poczekać. Do tematu wrócimy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×