zdjecie 5233
zdjecie 5233
zdjecie 5233
2017-11-29T12:09:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
0

Minister edukacji Anna Zalewska gościła w Ostrołęce na konferencji naukowej "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga" organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Podczas konferencji podjęto próbę rozważań o współczesnych zagrożeniach z zakresu środków odurzających dla dzieci i młodzieży.

Trójkąt bezpieczeństwa

-  Dziękuję za Państwa inicjatywę oraz wspólne działania dotyczące zwiększania świadomości na temat negatywnego wpływu narkotyków oraz dopalaczy na zdrowie i życie naszych dzieci - mówiła minister edukacji Anna Zalewska i dodała: - Nasze działania koncentrują się wokół tzw. trójkąta bezpieczeństwa. Składają się na niego: edukacja i wychowanie, narzędzia oraz przepisy i penalizacja. Wszystko to na rzecz bezpieczeństwa w szkołach.

Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać wystąpień m.in. przedstawicieli policji czy powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Mówiono o tym, że rynek dopalaczy wciąż się rozszerza, a na rynku pojawiają się co i rusz nowe środki, które tak naprawdę są dopiero testowane na ludziach. Policjanci uczulali, by informować rodziców o potrzebie rozmów z dorastającymi dziećmi oraz zwracać uwagę na ich zachowanie. Być może pozwoli to uniknąć tragedii, jakich przecież nie brakuje po użyciu przez młodych ludzi rozmaitych specyfików.

Minister Anna Zalewska zapowiedziała też kolejną nowość, która ma pozwolić skutecznie walczyć o bezpieczeństwo w szkołach. - Przygotowaliśmy publikację dotyczącą zagrożeń oraz zalecanych działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów. To zbiór rekomendacji oraz wytycznych dla dyrektorów szkół i organów prowadzących - zapowiedziała.

Zwiększyć poziom wiedzy o narkotykach i dopalaczach

Konferencja organizowana przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie poświęcona była przeciwdziałaniu powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych. Stanowi ona element wspólnej kampanii, która na celu ma m.in. zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i rodziców o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami oraz o instytucjach niosących pomoc. Istotne jest również kształtowanie świadomości wśród młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.

Konferencja w Ostrołęce jest podsumowaniem cyklu seminariów strefowych i rozpoczyna działania na terenie szkół. Działania informacyjno–edukacyjne dla środowiska szkolnego, realizowane będą m.in. przez: organizację międzyszkolnych debat powiatowych, szkolnych debat młodzieżowych, spotkań z radami pedagogicznymi i rodzicami, interaktywne działania profilaktyczne podejmowane przez szkoły (np. konkursy, spotkania filmowe, zawody sportowe, itp.).

Konferencja odbyła się 29 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×