2017-11-29T12:09:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Minister edukacji Anna Zalewska gościła w Ostrołęce na konferencji naukowej "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga" organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Podczas konferencji podjęto próbę rozważań o współczesnych zagrożeniach z zakresu środków odurzających dla dzieci i młodzieży.

Trójkąt bezpieczeństwa

-  Dziękuję za Państwa inicjatywę oraz wspólne działania dotyczące zwiększania świadomości na temat negatywnego wpływu narkotyków oraz dopalaczy na zdrowie i życie naszych dzieci - mówiła minister edukacji Anna Zalewska i dodała: - Nasze działania koncentrują się wokół tzw. trójkąta bezpieczeństwa. Składają się na niego: edukacja i wychowanie, narzędzia oraz przepisy i penalizacja. Wszystko to na rzecz bezpieczeństwa w szkołach.

Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać wystąpień m.in. przedstawicieli policji czy powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Mówiono o tym, że rynek dopalaczy wciąż się rozszerza, a na rynku pojawiają się co i rusz nowe środki, które tak naprawdę są dopiero testowane na ludziach. Policjanci uczulali, by informować rodziców o potrzebie rozmów z dorastającymi dziećmi oraz zwracać uwagę na ich zachowanie. Być może pozwoli to uniknąć tragedii, jakich przecież nie brakuje po użyciu przez młodych ludzi rozmaitych specyfików.

Minister Anna Zalewska zapowiedziała też kolejną nowość, która ma pozwolić skutecznie walczyć o bezpieczeństwo w szkołach. - Przygotowaliśmy publikację dotyczącą zagrożeń oraz zalecanych działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów. To zbiór rekomendacji oraz wytycznych dla dyrektorów szkół i organów prowadzących - zapowiedziała.

Zwiększyć poziom wiedzy o narkotykach i dopalaczach

Konferencja organizowana przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie poświęcona była przeciwdziałaniu powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych. Stanowi ona element wspólnej kampanii, która na celu ma m.in. zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i rodziców o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami oraz o instytucjach niosących pomoc. Istotne jest również kształtowanie świadomości wśród młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.

Konferencja w Ostrołęce jest podsumowaniem cyklu seminariów strefowych i rozpoczyna działania na terenie szkół. Działania informacyjno–edukacyjne dla środowiska szkolnego, realizowane będą m.in. przez: organizację międzyszkolnych debat powiatowych, szkolnych debat młodzieżowych, spotkań z radami pedagogicznymi i rodzicami, interaktywne działania profilaktyczne podejmowane przez szkoły (np. konkursy, spotkania filmowe, zawody sportowe, itp.).

Konferencja odbyła się 29 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1