eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Narodowe Czytanie w “Krainie Misiów” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. archiwum przedszkolafot. archiwum przedszkola
REKLAMA

2 września podczas finału 11. edycji akcji Narodowe Czytanie w całej Polsce czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza - utwory uważane za manifest polskiego romantyzmu. Do akcji ponownie przyłączyło się Przedszkole Miejskie nr 17 „Kraina Misiów”.

Podstawowym celem akcji Narodowe Czytanie organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, oraz oczywistej wartości kontaktu młodego odbiorcy z żywym słowem.

W “siedemnastce” odbyło się głośne czytanie jednej z ballad - „Powrót taty” , czytanej przez wicedyrektor Iwonę Ciecierską. Pomimo upływu czasu tekst utworu nie stracił nic ze swej aktualności. Uczy nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością, dobrem, prawdą, że nie wolno nam stracić wrażliwości na krzywdę dzieci. Lekturze towarzyszyły rozmowy o balladzie i o tym, jak odbiera je współczesny, młody czytelnik w tym – przedszkolak.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pełne mądrych, życiowych rad. Następnie uczestnicy spotkania wykonali dowolną techniką prace plastyczne, które odzwierciedliły ich subiektywne emocje i odczucia związane z utworem, do każdej z prac został przybity stempel otrzymany z Kancelarii Prezydenta RP.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×