2016-12-10T17:31:37+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nastroje we Dwoje z Olgą Bończyk [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1643
zdjecie 1643
Olga BończykOlga Bończyk
REKLAMA
3
0
2

Za nami kolejny koncert z cyklu "Nastroje we dwoje". Przed ostrołęcką publicznością wystąpiła Olga Bończyk - wszechstronnie uzdolniona artystka, znana szerszej publiczności nie tylko ze śpiewania, ale i aktorstwa.

Na program koncertu złożyły się najpiękniejsze piosenki filmowe a także niezapomniane polskie przeboje. Zabrzmiały takie piosenki jak „Parole, parole”, „New York, New York” czy „Diamonds are the girls best friend”. Zaletą tego koncertu był fakt, że wiele piosenek dotąd wykonywanych w języku angielskim, w tym koncercie doczekało się mistrzowskich przekładów pióra m.in. Wojciecha Młynarskiego, Jerzego Bielunasa czy Jacka Bończyka.

Olga Bończyk urodziła się 16 stycznia 1968 roku we Wrocławiu w szczególnej rodzinie. Jej rodzice nie słyszeli, żyła zatem na pograniczu dwóch światów – świata ciszy i świata muzyki… ponieważ szybko się okazało, że wraz ze starszym bratem Mirkiem są uzdolnieni muzycznie. Przedszkolanka namówiła rodziców Olgi, by pozwolili rodzeństwu uczyć się w szkole muzycznej. I tak to wszystko się zaczęło. W wieku 6 lat rozpoczęła edukację w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego przy ul. Łowieckiej we Wrocławiu w klasie fortepianu. – Moim mistrzem była Pani Janina Butor. Dla niej ćwiczyłam mozolnie gamy i pasaże, u niej wylewałam poty nad etiudami Chopina… Ale to ona uwierzyła w mój talent i pokazała mi mój własny świat wrażliwości muzycznej. Gdyby nie jej determinacja i pomoc gdy wątpiłam w swoje siły, nigdy nie byłabym tu gdzie jestem. Szkoła muzyczna odebrała mi dzieciństwo, ale nauczyła mnie pracowitości, solidności, dyscypliny i obowiązkowości… Nauczyła mnie, że w tym zawodzie trzeba ciężko na wszystko pracować, by odnieść pierwszy sukces. – opowiadała później niejednokrotnie Olga.

Akcja NASTROJE WE DWOJE jest finansowana z Budżetu Miasta i odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×