2016-08-30T17:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wrzesień w OCK: InQbator, Natalia Kukulska i 30-te urodziny Galerii Ostrołęka

REKLAMA
zdjęcie archiwalne, fot. eOstrołęka.plzdjęcie archiwalne, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Niezwykle bogato wygląda wrześniowy kalendarz imprez kulturalnych organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury. Wśród najciekawszych propozycji znajdują się m.in. Festiwal Teatralny InQbator, koncert Natalii Kukulskiej i jubileuszowa wystawa z okazji 30-lecia istnienia Galerii Ostrołęka.

Poniżej prezentujemy szczegółowy kalendarz imprez przygotowany we wrześniu przez Ostrołęckie Centrum Kultury. Na wyjątkową uwagę zasługują chociażby takie propozycje jak kolejna już edycja Festiwalu Teatralnego InQbator, koncert Natalii Kukulskiej oraz ciekawe spektakle i premiery teatralne. W bogatej wrześniowej ofercie OCK z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

OBYWATEL  G.C.
koncert i teatralny pokaz powarsztatowy
1 IX, godz. 19.00, pl. Bema, wstęp wolny
Koncert na pożegnanie wakacji w wykonaniu Katarzyny Nurczyk i Aleksandry Mieszały - wokalistek Studia Piosenki działającego w Oczku pod kierunkiem Tadeusza Kowalewskiego.
Towarzyszy im zespół muzyczny w składzie:
Rafał Grzyb – gitara l Dawid Bortnicki – perkusja l
Emilia Cywińska – skrzypce l Konrad Wiktorski – git. basowa  l Tadeusz Kowalewski – piano, kierownictwo muzyczne l
Światło, dźwięk – Mateusz Grzybowski
Zobaczymy także pokaz w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych. Scenariusz i reżyseria: Ewelina Kaufmann (aktorka, reżyserka, pedagog)
 
EcA
wystawa poplenerowa
2 IX, godz. 18.00, hol OCK, wstęp wolny
W kwietniu tego roku członkowie Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego wzięli udział w jednodniowym plenerze fotograficznym. Odbywał się on na terenie ostrołęckiej elektrowni, a dokładniej, we wnętrzach nieczynnej elektrociepłowni. Plener zorganizowany został przez ENERGA Elektrownie Ostrołęka z okazji jubileuszu 60-lecia.
 
KOŁA CZASU
koncert
2 IX, godz. 19.00, Scena teatralna im. Pawła Opęchowskiego - Klub OCZKO, wstęp wolny
Zapraszamy na recital wokalistki Studia Piosenki, Wiktorii Sumary. Wiktoria od wielu lat śpiewa w Studiu Piosenki działającym w Oczku.
Towarzyszyć jej będą: Justyna Czaplicka – chórek l
Emil Filipowicz – gitara l Konrad Wiktorski – gitara bas. l
Jakub Maciejewski – perkusja l Tadeusz Kowalewski – piano
 
NARODOWE CZYTANIE 2016
3 IX, godz. 14.00, scena przy DH Kupiec
„Quo vadis" Henryka Sienkiewicza będzie w tym roku lekturą Narodowego Czytania. Wydarzeniu towarzyszyć będą aktorzy OSA. Każdy może przyjść z własną książką, złożyć w niej pamiątkową pieczęć, przeczytać ulubiony fragment. O godz. 16 w koncercie "Usta milczą, dusza śpiewa usłyszymy najpiękniejsze arie i duety operetkowe w wykonaniu Anny Choczaj (sopran) i Emila Ławeckiego (tenor). Towarzyszyć im będzie kwartet smyczkowy Ostrołęckiej Orkiestry Kameralnej.
 
ŻELIPAPĄ
koncert
8 IX, godz. 19.00, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny
ŻelipapĄ to zespół istniejący od listopada 2014, w skład którego wchodzą studenci Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Grają klimatyczną muzykę instrumentalną wywodzącą się z oryginalnych kompozycji i transkrypcji akordeonowych. W koncercie usłyszymy instrumentalne kompozycje francuskich i argentyńskich kompozytorów, a także kompozycje własne inspirowane muzyką z różnych stron świata.
Mateusz Cwaliński – akordeon/kierownictwo muzyczne l Jakub Szulc – skrzypce l Maria Milewska – fortepian l Krzysztof Cybula – kontrabas l Jakub Cybula – perkusja
 
30-LECIE GALERII OSTROŁĘKA
wernisaż wystawy jubileuszowej
8 IX, godz. 20.00, Galeria Ostrołęka
W 1986 roku z inicjatywy Marii i Leszka Sokoll powołano nową miejską instytucję kultury pod nazwą Ośrodek Kultury Plastycznej – Galeria Ostrołęka. Początkowo Galeria mieściła się w zaadaptowanym po sklepie lokalu przy ul. Głowackiego. Kierownikiem artystycznym Galerii od początku jej działalności był Leszek Sokoll. W 1991 roku Galeria otrzymała nową siedzibę – trzypiętrową kamienicę w sąsiedztwie ratusza na starym mieście, którą zajmuje do chwili obecnej. Na parterze organizowano głównie wystawy malarstwa i rzeźby, na I p. pokazywano fotografię i grafikę. W Galerii prezentowano prace m. in.: Władysława Hasiora, Jerzego Dudy-Gracza, Franciszka Starowieyskiego, Andrzeja Strumiłło, Józefa Szajny.
Z początkiem 2001 roku Galeria została włączona w nowo powstałą strukturę Ostrołęckiego Centrum Kultury. Program działania nie uległ jednak zmianie.
Od połowy 2008 roku kierownikiem Galerii jest mgr sztuki, Zenon Kowalczyk.
Do wzięcia udziału w wystawie jubileuszowej, oprócz Leszka Sokolla, zostali zaproszeni wybrani autorzy, którzy mieli swoje indywidualne wystawy w naszej Galerii. 
 
PORAŻKI
koncert
9 IX, godz. 19.00, Scena teatralna im. Pawła Opęchowskiego - Klub Oczko, wstęp wolny
Zapraszamy na recital Olgi Malinowskiej - wokalistki Studia Piosenki. "Piosenki, które zaśpiewam nie będą przypadkowe. Chciałabym w ten sposób przedstawić pewną historię, bo niektóre rzeczy dużo łatwiej zaśpiewać niż powiedzieć."
Towarzyszyć jej będą muzycy:
Maciej Cechowski – git.basowa l Przemysław Zera – perkusja l  Tadeusz Kowalewski – piano, kierownictwo muzyczne
 
WESELE  FIGARA
spektakl operowy
10 IX, godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, wstęp wolny
Wydarzeniem zamykającym Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia, będzie opera „Wesele Figara" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Przy akompaniamencie fortepianu, kilkunastu solistów operowych wcieli się w role genialnej historii, która przyczyniła się do wybuchu rewolucji francuskiej. Zobaczymy m.in. Jakuba Milewskiego, solistę (baryton), ostrołęczanina, dyrygenta, kompozytora, który jest dyrektorem Festiwalu. Na scenie pojawi się również Ostrołęcki Chór Kameralny pod kierunkiem Bożeny Harasimowicz-Pęzy.
reżyseria: Jitka Stokalska l
kierownictwo muzyczne: prof. Janusz Przybylski l
scenografia, kostiumy: Marlena Skoneczko
 
INQBATOR
festiwal teatralny
15-17 IX
Na to wydarzenie czekają ostrołęczanie z utęsknieniem. Co roku są mile zaskoczeni różnorodnością i poziomem spektakli. Tak na pewno będzie i w tym roku. Zobaczymy wiele spektakli plenerowych, spektakle dla dzieci, działania performatywne. Będzie można spotkać wybitnych twórców teatru. Festiwal to projekt artystyczny, edukacyjny i integracyjny. Prezentuje ważne wydarzenia teatralne w szerokim spektrum gatunków, technik oraz praktyk interpretacyjnych. Jest cyklem, który pozwala na obserwację tego, co tworzy współczesną scenę teatralną - polską i zagraniczną. Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty teatralne dla młodzieży, konkurs fotograficzny, konkurs na recenzję oraz gra uliczna Maska.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostrołęki. Przeżyjcie ten Festiwal razem z nami.
Szczegóły na www.ock-ostroleka.pl, w gazetce festiwalowej „Ulicznica" oraz na afiszach, a także na www.festiwalinqbator.pl
 
WRZEŚNIOWISKO
piknik rodzinny
17 IX, godz. 12.00-15.00, Kultownia (Wojciechowice)
Zapraszamy mieszkańców Wojciechowic na powitanie jesieni. Będą wspólne zabawy, sztuczki ze sztuką
i degustacja jesiennych potraw.
Jesień powita z nami STORA ENSO.
 
BOOM NA KULTURĘ
koncert
19 IX, godz. 14.00, Kultownia (Wojciechowice)
W ramach realizowanego przez Kultownię, a wspieranego przez WBK, muzycznego projektu, muzycy Filharmonii Kameralnej z Łomży zapoznają młodych widzów z instrumentami muzycznymi i odkryją tajniki gry na nich. Spotkanie zakończy koncert.
 
NATALIA KUKULSKA & ATOM STRING QUARTET
koncert akustyczny
24 IX, godz. 17, sala widowiskowa, bilet 30 zł; sprzedaż biletów od 4 IX w kasie Kina Jantar
Rozpoczynamy kolejny, ósmy już sezon Nastrojów we Dwoje. Na otwarcie Natalia Kukulska z kwartetem smyczkowym i Michałem Dąbrówką. Koncertem promuje swoją ostatnią płytę „Ósmy Plan". Natalia pracowała nad nią z mężem – Michałem Dąbrówką. Razem tworzyli kompozycje, do których Natalia napisała teksty. Artystka konsekwentnie podąża swoją, nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję.
Atom String Quartet to jeden z najciekawszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie.  Zespół tworzą: Dawid Lubowicz – skrzypce, Mateusz Smoczyński – skrzypce, Michał Zaborski – altówka, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela. Kwartet odebrał nagrody „Fryderyk" za autorskie albumy: „Fade In" i „Places". We wrześniu br. ukazał się ich najnowszy album: „AtomSPHERE".
Nastroje we Dwoje - akcja finansowana z Budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
NID
spektakl teatralny
25 IX, godz. 12, sala widowiskowa OCK
bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły; sprzedaż biletów od 30 VIII od godz. 15 w kasie Kina Jantar
Zapraszamy na sztukę Andrzeja Bartnikowskiego w wykonaniu aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek. Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 5.
Czarownica Alianna znajduje bezpańskiego psa na skraju wyczerpania. Jest to suczka imieniem Nid. Alianna zabiera ją do swojego Domu - dość nadzwyczajnego. W nowym miejscu Nid poznaje osobliwych mieszkańców i zaprzyjaźnia się z Janem - starym, długo nieużywanym płaszczem. Pies kłóci się z nim na temat jakości życia - zastanawia się, czy lepsze jest życie w Domu, czy przeżywanie przygód poza nim. Pewnego dnia Nid odkrywa, że nie może wyjść, nie ma pojęcia dlaczego łapy same zatrzymują się w progu domu czarownicy. Czy to kwestia magii?
Twórcy: reżyseria – Andrzej Bartnikowski l scenografia – ChiBaChi l muzyka – Maria i Marcin Rumińscy
Obsada: Hanna Banasiak l Monika Gryc l Adam Hajduczenia
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
 
DAWNE TAŃCE I MELODIE
spotkania z muzyką
28 IX, godz. 13.15 i 14.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł
Opowiemy o tym, jak muzykowano w XVII-wiecznej Europie, jakie tańca były wtedy w modzie i na jakich instrumentach, dzisiaj już rzadko spotykanych, grano w dworskich i pałacowych komnatach. Wszak musica da camera znaczy dosłownie muzyka komnatowa. Wystąpią: skrzypce, obój, lutnia/teorba, viola da gamba.
 
IGŁA - OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW MAŁYCH
30 IX-1 X, Klub Oczko, Scena teatralna im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Festiwal ma na celu prezentację twórczości teatralnej młodego pokolenia. Jest to także konfrontacja teatrów młodzieżowych działających przy różnych placówkach kulturalnych, oświatowych i wychowawczych w całej Polsce. Szczegóły wkrótce.
 
KURPIE KOŃCZĄ 50 LAT
koncert jubileuszowy
30 IX, godz. 18.00
2 X godz. 12.00
sala widowiskowa OCK, wstęp wolny
Na scenie zobaczymy obecnych i byłych członków Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie w wyjątkowym spektaklu tanecznym zatytułowanym „Pyza Wędrowniczka".
Autorzy inscenizacji: Jacek Wójcik l Agnieszka Jakubiak l Aleksandra Nałęcz l Witold Krukowski
 
_____________________________________
 
Z A P I S Y
 
- Zespół Tańca Współczesnego De-eM - nabór 9 IX (piątek) godz. 18 (sala kameralna - parter)
- Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka - nabór do końca września w poniedziałek (sala kameralna), czwartek (sala na I p.), godz. 16-22,  tel. 696624136
- Zespół Pieśni i Tańca Kurpie - nabór w październiku
 
- Ostrołęcki Chór Kameralny - nabór młodzieży  i dorosłych - pon., śr. godz. 19, Klub Oczko
- Studio Piosenki - nabór 27 IX godz. 17 (młodzież od 13 lat), Klub Oczko
- Grupa wokalno-teatralna - nabór 27 IX godz. 18 (młodzież od 13 lat), Klub Oczko
- Ostrołęcka Scena Autorska - spotkanie organizacyjne Klub Oczko 20 IX godz. 18 (młodzież od 13 lat)
- Dziecięcy Teatr Amatorski, Klub Oczko (dzieci 7-12 lat), tel. 29 7642171 lub 29 7664598
- Amatorski Klub Filmowy JANTAR - spotkanie organizacyjne 23 IX o godz. 18 - hol Kina Jantar
 
Galeria Ostrołęka - zapisy od 5 września tel. 29 7643954
- Zajęcia ogólnoplastyczne dla dzieci od 7 do 13 lat
- Zajęcia z malarstwa dla młodzieży od 12 lat i dorosłych
- Zajęcia z malarstwa i rysunku dla młodzieży od 12 lat
- Mała Akademia Fotografii dla dzieci 11-13 lat - spotkanie organ. 20 IX godz. 17, zapisy do 19 IX
- Zajęcia fotograf. dla młodzieży od 14 lat i dorosłych; spotkanie organizacyjne 20 IX godz. 17.30, zapisy do 19 IX
 
Ostrołęckie Centrum Kultury informuje, że prowadzi jeszcze zapisy nowych słuchaczy do Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kandydat na Słuchacza OUTW musi być mieszkańcem Ostrołęki i zobowiązany jest do wypełnienia deklaracji oraz dokonania opłaty wpisowej.
Zapisy odbywają się w godz. 8–16, pok. nr 8, ul. Inwalidów Wojennych 23.
______________________________________
 
Galeria Ostrołęka zaprasza wszystkich chętnych (dorosłych) do wzięcia udziału w Ostrołęckim Przeglądzie Twórczości Plastycznej „Biennale 2015/16". Regulamin i karta zgłoszenia do odbioru w „Galerii Ostrołęka", plac Bema 14.
 
Galeria Ostrołęka i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają wszystkich do udziału w konkursie fotograficznym INQBATOR 2016. Regulamin, karta zgłoszenia i oświadczenie do pobrania na stronach:
www.ock-ostroleka.pl  oraz  otf.ostroleka.pl

REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×