2018-02-18T11:00:04+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nauka przez teatr – spektakl o Kopciuszku w ZS w Wykrocie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0

Czy można przyswajać wiedzę bawiąc się przy tym? Uczniowie z Zespołu Szkół w Wykrocie z całą pewnością odpowiedzą twierdząco. A wszystko to za sprawą pouczającego spektaklu przygotowanego przez starszych kolegów, którzy zaprezentowali ich interpretację znanej i lubianej baśni o Kopciuszku.

Spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów z ZS w Wykrocie odbył się w miniony poniedziałek, 12 lutego. Scenografię, stroje i rekwizyty przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum. Scenariusz bajki przygotowała Jadwiga Zaciek.

-To już kolejne przedstawienie gromadzące wszystkich uczniów w sali gimnastycznej naszej szkoły, wnoszące w szkolne życie element odmiany, twórczego klimatu i poczucie przeżywania czegoś wyjątkowego – czytamy w relacji z przedstawienia.

Na widowni zasiadły dzieci i uczniowie w różnym wieku, wiedza została przekazana w atrakcyjny sposób, a zabawa w teatr miała ogromne walory wychowawcze, kształcące, a czasami wręcz terapeutyczne. Przygotowując tą sztukę aktorzy – uczniowie chcieli, aby publiczność zrozumiała, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca, nauczyły się wrażliwości na krzywdę ludzką, na konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich - w dzisiejszych trudnych czasach, gdzie zatraca się te wartości.

Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę wszystkich widzów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach zwłaszcza maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Aktorzy wcielający się w swoje role oraz wszyscy, którzy włączyli się w przygotowanie przedstawienia otrzymali gromkie brawa, na które z całą pewności zasłużyli sobie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4