zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
2017-12-25T18:28:19+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
3
0
1

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrołęce, tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Uroczystość poprzedziły przemówienia pani dyrektor Beaty Kowalczyk, Przewodniczącego Rady Miasta pana Jerzego Grabowskiego, wiceprezydenta pana Grzegorza Płochy oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pani Agaty Szczubełek.

Myślą przewodnią tegorocznych Jasełek, których liderem była pani Teresa Nalewajk, była „zilija w kurpiowskiej chacie”. Uczniowie tańcem i śpiewem uczcili narodziny Jezusa.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina, mieszkająca na kurpiowskiej wsi. Kurpiowska rodzina ukazana w Jasełkach, w dniu Wigilii także z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa. Ponadto do wiejskiej chaty przybył Święty Mikołaj i wręczył wszystkim domownikom wspaniałe prezenty.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Przedstawienie wzbogacił występ uczniów, którzy tańczyli ubrani  w kurpiowskie stroje, wspaniałe ludowe tańce. Młodym artystom przygrywał na harmonii pedałowej Pan Ryszard Maniulski. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły pani Beata Kowalczyk, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×