eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nepal oczami Michała Szulima: Wieczór pełen egzotyki w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wczoraj w Ostrołęce odbyło się wyjątkowe spotkanie z Michałem Szulimem, autorem bestsellerowych książek podróżniczych i wokalistą zespołu PLATEAU. Podczas prelekcji pt. "Nepal – u stóp Himalajów" zabrał on publiczność w fascynującą podróż do jednego z najbardziej magicznych zakątków świata.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, bogato ilustrowanej zdjęciami i filmami z Nepalu. Szulim opowiedział o swojej podróży do tego kraju, skupiając się na jego kulturze, historii i codziennym życiu mieszkańców. Zwrócił szczególną uwagę na skutki trzęsienia ziemi z 2015 roku, które wciąż są widoczne w wielu miejscach, m.in. w stolicy kraju - Katmandu.

Prelegent opowiedział również o niezwykłych miejscach, które odwiedził, m.in. o świątyni opanowanej przez setki małp i wiosce, w której mieszka kilkuletnia dziewczynka traktowana jak żywa bogini. Podzielił się też swoimi doświadczeniami z nepalskiej kuchni i opowiedział o legendzie tajemniczego potwora yeti.

Spotkanie z Michałem Szulimem to było prawdziwe okno na świat Nepalu. Prelegent w niezwykle ciekawy i barwny sposób przybliżył publiczności ten fascynujący kraj i jego mieszkańców. To była prawdziwa uczta dla miłośników podróży i poznawania nowych kultur.

Michał Szulim - autor trzech bestsellerowych książek podróżniczych ("Gruzja. Opowieści z Kaukazu", "Kirgistan. Z krainy niebieskich gór" i "Nepal. W cieniu Himalajów"), wokalista zespołu PLATEAU, z którym nagrał 7 płyt i zagrał blisko 900 koncertów, podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×