eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowa przestrzeń dla biblioteki i klubu seniora w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Ostrołęka zyskała nową przestrzeń kulturalną i społeczną. W piątek 26 stycznia oficjalnie zakończył się remont budynku przy ul. Dywizjonu 303, w którym znajdują się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz klub seniora funkcjonujący na osiedlu Wojciechowice. Inwestycja kosztowała prawie 600 tysięcy złotych i trwała cztery miesiące.

Remont objął m.in. roboty rozbiórkowe, budowę ścianek działowych, izolacje, uzupełnienie tynków, wylanie posadzek, montaż sufitów podwieszanych, drzwi, roboty z zakresu branży elektrycznej i sanitarnej oraz zakup wyposażenia, w skład, którego weszły meble oraz multimedialna tablica. Dzięki temu budynek zyskał nowoczesny i funkcjonalny wygląd, a użytkownicy - lepsze warunki do korzystania z oferty biblioteki i klubu seniora.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce to jedna z najstarszych i największych bibliotek w regionie. Posiada ponad 200 tysięcy woluminów, w tym bogaty zbiór regionalny i historyczny. Organizuje wiele imprez kulturalnych, edukacyjnych i promocyjnych, takich jak spotkania autorskie, wystawy, konkursy, warsztaty czy zajęcia dla dzieci i młodzieży. Filia przy ul. Dywizjonu 303 obsługuje mieszkańców osiedla Wojciechowice i okolic.

Klub seniora na osiedlu Wojciechowice to miejsce spotkań i integracji osób starszych. Oferuje różnorodne formy aktywności, takie jak gimnastyka, taniec, śpiew, gry planszowe, zajęcia plastyczne, kulinarne czy językowe. Klub organizuje również wyjazdy, wycieczki, pikniki i uroczystości okolicznościowe. Jest otwarty dla wszystkich chętnych seniorów z Ostrołęki i okolic.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×