zdjecie 1647
zdjecie 1647
2021-03-26T12:25:11+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NASZ NEWS

Nie pomogło zażalenie i zbiórka podpisów. Ksiądz z parafii Krysiaki zostaje w areszcie

REKLAMA
REKLAMA
3
0
26

Sąd podjął dziś decyzję w sprawie zażalenia na tymczasowe aresztowanie księdza Mirosława Teofilaka, proboszcza parafii w Krysiakach, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Przypomnijmy, portal eOstrołęka ujawnił, że prokuratura postawiła zarzuty podejrzanemu o spowodowanie wypadku w Dudach Puszczańskich (gm. Łyse). 28 lutego br. potrącona została tam 16-letnia dziewczyna, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymano... księdza proboszcza z parafii w Krysiakach. Częściowo przyznał się do winy, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Ksiądz Mirosław Teofilak wydał oświadczenie, w którym zgodził się na publikację danych, przeprosił też poszkodowaną i jej rodzinę, zapewnił również o tym, że chce naprawić wyrządzone szkody. Oświadczenie znajdziecie tutaj.

Parafia w Krysiakach ma wyznaczonego nowego administratora, a Kuria Diecezjalna w Łomży wydała komunikat:

Ks. Mirosław Teofilak, jako sprawca wypadku, złożył publiczne oświadczenie, w którym wyraża swoje ubolewanie z powodu tego zdarzenia oraz gotowość współpracy dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku i zapewnia o gotowości dołożenia starań celem naprawienia wyrządzonych krzywd. Ufamy, że sprawa zostanie wnikliwie rozpoznana i sprawiedliwie osądzona przez wymiar sprawiedliwości

Pełnomocnik kapłana złożył do sądu zażalenie na postanowienie w przedmiocie środka zapobiegawczego. Za księdzem wstawili się też parafianie, którzy zbierali podpisy pod petycją o zwolnienie go z aresztu.

Jak się dowiedzieliśmy, ksiądz pozostaje w areszcie.

Jak poinformował nas pełnomocnik ks. Mirosława Teofilaka, adwokat Bartosz Pawelczyk, co prawda zmieniono postanowienie Sądu Rejonowego poprzez wyeliminowanie z podstawy stosowania tymczasowego aresztowania artykułu 258 § 1 pkt 1. Kodeksu postępowania karnego ("uzasadniona obawa ucieczki lub ukrycia się oskarżonego, zwłaszcza wtedy, gdy nie można ustalić jego tożsamości albo nie ma on w kraju stałego miejsca pobytu"), ale w pozostałym zakresie Sąd Okręgowy utrzymał decyzję Sądu Rejonowego, pozostawiając kapłana w areszcie.

REKLAMA
zdjecie 1647
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×