eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Niebezpieczne znalezisko na osiedlu Stacja. Na miejsce jedzie już patrol saperski [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 886
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Ekipa budowlana wykonująca prace ziemne przy ulicy Słowackiego w Ostrołęce wykopała dziś rano przedmiot, który może być niewybuchem z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce jedzie już patrol saperski. Być może konieczna będzie ewakuacja części osiedla Stacja.

W środę, 26 lipca na terenie budowy przy ulicy Słowackiego w Ostrołęce podczas prac zimnych wykopany został niebezpieczny przedmiot przypominający wyglądem pocisk artyleryjski. Znajdował się on w ziemi na głębokości kilkudziesięciu centymetrów. Ma długość około 1,5 metra. W związku z podejrzeniem, że może być to niewybuch z czasów II Wojny Światowej, na miejsce wezwano policję oraz zawiadomiono patrol saperski. Teren został zabezpieczony, obecnie na miejscu pracują policyjni pirotechnicy.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że około godziny 15:00 na miejscu będzie patrol saperski, który ostatecznie zdecyduje o dalszych działaniach. Być może konieczna będzie ewakuacja części osiedla Stacja. Jak udało nam się dowiedzieć, w pobliżu miejsca, gdzie wykopano niebezpieczny przedmiot znajdował się magazyn amunicji. W przeszłości na sąsiadujących działkach także wykopywano niewybuchy.

Do sprawy będziemy wracali.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×