eOstroleka.pl
Polska,

Wykopała niewybuch na działce i przywiozła go na komisariat policji

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.plfot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
REKLAMA

Kobieta, porządkując swoją działkę rekreacyjną znalazła metalowy, skorodowany przedmiot, który wyglądem wzbudzał jej podejrzenie, że może być niewybuchem. Wobec tego owinęła znalezisko w folię, położyła na przednią wycieraczkę w swoim samochodzie i przyjechała z tym do jednego z komisariatów na terenie Torunia.

6 marca około godziny 11:00 do dyżurnego Komisariatu Policji Toruń Podgórz zgłosiła się kobieta, która stwierdziła, że wykopała na swojej działce rekreacyjnej przy ul. Przy Grobli coś co przypomina pocisk. Wobec tego owinęła przedmiot w folię, położyła na przedniej wycieraczce w swoim samochodzie, po czym przyjechała do komisariatu na ul. Poznańskiej z prośbą, aby policjanci się tym zajęli.

Natychmiast na miejsce wezwano Grupę Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Teren, gdzie kobieta zaparkowała samochód został opróżniony, ogrodzony taśmą i chroniony przed dostępem osób postronnych do czasu przyjazdu saperów. Ci orzekli, że znalezisko to to zapalnik dużego pocisku artyleryjskiego, który w momencie samoczynnej detonacji mógł naprawdę narobić wiele szkody.

Policyjni pirotechnicy apelują do wszystkich osób, które znajdą tego typu przedmioty metalowe mogące wzbudzać ich podejrzenia co do pochodzenia lub przypominać pocisk o pozostawienie ich na miejscu i natychmiastowe powiadomienie odpowiednich służb.

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×