zdjecie 907
zdjecie 907
2016-09-07T15:35:10+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Niedziela kadzidlańska i gminne dożynki 2016 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. UG w Kadzidle
REKLAMA

W pierwszą niedzielę września tradycyjnie już mieszkańcy gminy Kadzidło dziękują rolnikom i Opatrzności za udane plony. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z Gminnych Dożynek w Kadzidle i Niedzieli Kadzidlańskiej.

Dożynki 2016 w gminie Kadzidło rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, którą celebrował ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Nie zabrakło przepięknych wieńców dożynkowych, strojów kurpiowskich, darów dziękczynnych i wielu słów o rolniczym trudzie, potrzebie uważnej pracy, codziennych troskach o aurę.

Po Mszy Świętej korowód dożynkowy wyruszył do Zagrody Kurpiowskiej. Korowodowi towarzyszyła Orkiestra Strażacka z Kadzidła, goście, wójt Dariusz Łukaszewski, starosta Stanisław Kubeł, radni, sołtysi i aż 12 wieńców dożynkowych, misternie wykonanych przez poszczególne wsie. W Zagrodzie Kurpiowskiej starostowie dożynkowi, Bogumiła i Marek Kardasiowie, przekazali wójtowi tradycyjny bochen chleba, który wójt przyrzekł dzielić sprawiedliwie. Wójt oraz Jan Kulasik - Przewodniczący Rady Gminy, przekazali rolnikom wiele szczerych podziękowań i życzeń owocnej pracy. A później wręczano medale, rozegrano pasjonujący Turniej Wsi, bawiono się w rytmie przeróżnej muzyki. Dokuczał nieco deszcz, ale dobre humory dopisywały do samego końca.

Medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony Kulturze "Gloria Artis"
otrzymała Czesława Marchewka z Kadzidła.

Medale Pamiątkowe Marszałka Województwa Mazowieckiego "Pro Masovia" otrzymali:
- Halina Prusaczyk - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle,
- Stanisław Gadomski - Honorowy Prezes OSP w Kadzidle,
- Bolesław Czesław Olender - wieloletni sołtys i radny z Czarni,
- Stanisław Gawrych - kierownik Orkiestry Strażackiej z Kadzidła.

Wycinanki "przymilanki" trafiły do Sławomira Szczepanka - szefa ochrony i do Stanisława Domiana z Piaseczni, solisty Zespołu "Żurawinki".

W Turnieju Wsi triumfowało Kadzidło. Miejsca kolejne zajęły wsie: Chudek, Jazgarka, Krobia, Tatary, Golanka, Piasecznia, Klimki, Czarnia-Brzozowa, Dylewo. Zawodnicy konkurowali w różnorodnych dyscyplinach począwszy od kulinariów, przez popisy artystyczne, modowe, znajomość dawnych prac domowych po prezentacje sportowej formy. Wszystkim wsiom przypadły nagrody pieniężne. Zwycięzcom i uczestnikom Turnieju Wsi serdecznie gratulujemy.

Podczas tegorocznej Niedzieli Kadzidlańskiej koncertowali: Orkiestra Strażacka z Kadzidła, Przemysław Zera, zespół Droga na Ostrołękę, harmonista Grzegorz Golan ze swoimi uczniami oraz gwiazda disco polo zespół Dystans.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z Gminnych Dożynek w Kadzidle.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×