zdjecie 5438
zdjecie 5438
2016-09-07T15:35:10+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Niedziela kadzidlańska i gminne dożynki 2016 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidle
REKLAMA

W pierwszą niedzielę września tradycyjnie już mieszkańcy gminy Kadzidło dziękują rolnikom i Opatrzności za udane plony. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z Gminnych Dożynek w Kadzidle i Niedzieli Kadzidlańskiej.

Dożynki 2016 w gminie Kadzidło rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, którą celebrował ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Nie zabrakło przepięknych wieńców dożynkowych, strojów kurpiowskich, darów dziękczynnych i wielu słów o rolniczym trudzie, potrzebie uważnej pracy, codziennych troskach o aurę.

Po Mszy Świętej korowód dożynkowy wyruszył do Zagrody Kurpiowskiej. Korowodowi towarzyszyła Orkiestra Strażacka z Kadzidła, goście, wójt Dariusz Łukaszewski, starosta Stanisław Kubeł, radni, sołtysi i aż 12 wieńców dożynkowych, misternie wykonanych przez poszczególne wsie. W Zagrodzie Kurpiowskiej starostowie dożynkowi, Bogumiła i Marek Kardasiowie, przekazali wójtowi tradycyjny bochen chleba, który wójt przyrzekł dzielić sprawiedliwie. Wójt oraz Jan Kulasik - Przewodniczący Rady Gminy, przekazali rolnikom wiele szczerych podziękowań i życzeń owocnej pracy. A później wręczano medale, rozegrano pasjonujący Turniej Wsi, bawiono się w rytmie przeróżnej muzyki. Dokuczał nieco deszcz, ale dobre humory dopisywały do samego końca.

Medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony Kulturze "Gloria Artis"
otrzymała Czesława Marchewka z Kadzidła.

Medale Pamiątkowe Marszałka Województwa Mazowieckiego "Pro Masovia" otrzymali:
- Halina Prusaczyk - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle,
- Stanisław Gadomski - Honorowy Prezes OSP w Kadzidle,
- Bolesław Czesław Olender - wieloletni sołtys i radny z Czarni,
- Stanisław Gawrych - kierownik Orkiestry Strażackiej z Kadzidła.

Wycinanki "przymilanki" trafiły do Sławomira Szczepanka - szefa ochrony i do Stanisława Domiana z Piaseczni, solisty Zespołu "Żurawinki".

W Turnieju Wsi triumfowało Kadzidło. Miejsca kolejne zajęły wsie: Chudek, Jazgarka, Krobia, Tatary, Golanka, Piasecznia, Klimki, Czarnia-Brzozowa, Dylewo. Zawodnicy konkurowali w różnorodnych dyscyplinach począwszy od kulinariów, przez popisy artystyczne, modowe, znajomość dawnych prac domowych po prezentacje sportowej formy. Wszystkim wsiom przypadły nagrody pieniężne. Zwycięzcom i uczestnikom Turnieju Wsi serdecznie gratulujemy.

Podczas tegorocznej Niedzieli Kadzidlańskiej koncertowali: Orkiestra Strażacka z Kadzidła, Przemysław Zera, zespół Droga na Ostrołękę, harmonista Grzegorz Golan ze swoimi uczniami oraz gwiazda disco polo zespół Dystans.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z Gminnych Dożynek w Kadzidle.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
×