2020-03-14T17:28:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Niedzielne msze święte: Ograniczenia i nowe zasady. Ostrołęckie parafie wydają komunikaty

REKLAMA
zdjecie 2911
REKLAMA
7
7
18

Ostrołęckie parafie przygotowują się do wyjątkowych warunków sprawowania mszy świętych. Przypomnijmy, że po wprowadzeniu stanu epidemicznego na terenie kraju, zakazano zgromadzeń - także religijnych - powyżej 50 osób. Dlatego księża zachęcają do skorzystania z dyspensy biskupa i uczestnictwa w mszy za pomocą środków masowego przekazu.

ZBAWICIELA ŚWIATA: WEJŚCIE OD ZAKRYSTII

W parafii pw. Zbawiciela zdecydowano się wpuszczać parafian od zakrystii. Jeżeli liczba osób chętnych do uczestnictwa w mszy świętej przekroczy 50, wówczas będzie możliwość uczestnictwa w równoległej mszy, odprawianej w sali katechetycznej - dla 20 osób.

- W niedzielę  w naszym kościele Zbawiciela Świata Mszę św. będą o godzinach: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30 i 18.00. W myśl zarządzenia Księdza Biskupa na każdą Mszę św. nie będzie mogło wejść do kościoła nie więcej niż 50 osób. Celem spełnienia tego wymagania, do kościoła będzie można wejść przez jedno wejście - od strony zakrystii. Zakładamy, że jeżeli na daną godzinę będzie więcej niż 50 osób będzie możliwość uczestniczenia we mszy świętej, która równolegle będzie odprawiana w sali świętego Jana (20 osób) - informuje ksiądz proboszcz Jan Świerad.

- Prosimy, aby uczestniczyć we Mszy świętej w domach za pośrednictwem środków masowego przekazu, aby nie naruszyć przepisów prawa cywilnego i kościelnego. Nie przestrzeganie tego prawa jest sankcjonowane karami w stosunku do duszpasterzy - dodaje.

PARAFIA ŚW. ANTONIEGO: USUNIĘTA WODA ŚWIĘCONA, NIE CAŁUJEMY STUŁY

Na stronie internetowej parafii pw. św. Antoniego opublikowano komunikat księdza proboszcza Zdzisława Grzegorczyka. Oto najważniejsze informacje:

  • Godziny Mszy Świętych w naszym Sanktuarium pozostają bez zmian. Przypominamy, że w niedzielę będzie jeszcze dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00. W dni powszednie przez cały dzień możliwość adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy indywidualnej w kościele, aby jednocześnie w kościele nie przebywało więcej niż dopuszczalna przez prawo państwowe liczba osób (maksymalnie 50).
  • Księża rozdający Komunię Świętą również zostali poinstruowani o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i higieny. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują i w tym czasie szczególnego zagrożenia zalecają przyjmowanie Komunii Świętej na rękę.
  • Informujemy, że z kropielnic usunięta została woda święcona. Prosimy, aby nie całować stuły po spowiedzi, relikwii oraz krzyży przy wejściu i w środku w Kościele.
  • Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach, lekarstw. Jako kapłani także służymy różnego rodzaju pomocą duchową i materialną. Prosimy także na ile jest to możliwe, o ograniczenie korzystania z kancelarii parafialnej

Cały komunikat przeczytacie tutaj.

NMP KRÓLOWEJ RODZIN: DODATKOWA MSZA ŚWIĘTA

Parafia z osiedla Stacja opublikowała komunikat:

- Jutro w naszym kościele Mszę św. będą o godzinach: 7.00, 9,00, 11.00, 12.30, 15.00 i 17.00. W myśl zarządzenia Księdza Biskupa na każdą Mszę św. nie będzie mogło wejść do kościoła więcej niż 50 osób. Celem spełnienia tego wymagania do kościoła będzie można wejść tylko przez jedno wejście – wejściem z boku kościoła. Dodatkowo będzie jeszcze Msza św. o godz. 15.00 - poinformował ksiądz proboszcz Piotr Sitkiewicz.

PARAFIA ŚW. FRANCISZKA: KOŚCIÓŁ OTWARTY W TYGODNIU

- Godziny mszy świętych w naszej parafii pozostają bez zmian. W niedzielę będzie dodatkowa msza święta o godzinie 14.00. W dni powszednie kościół będzie otwarty i będzie możliwość adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwy indywidualnej w kościele, aby jednocześnie w kościele nie przebywało więcej niż 50 osób - poinformował ks. Witold Kamiński, proboszcz.

Cały komunikat:


Uwaga! Księża zachęcają, by skorzystać z dyspensy od udziału w mszy świętej, jakiej udzielił biskup Janusz Stepnowski. Uczestniczyć w nabożeństwach można również za pomocą środków masowego przekazu.

 

 

 

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11  12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×