eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Niemal doprowadził do „czołówki” z policyjnym radiowozem, a potem próbował przekupić funkcjonariuszy

REKLAMA
zdjecie 8745
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

„Weźcie te pieniądze i zapomnijcie o sprawie…” taką propozycję z plikiem banknotów w ręku złożył policjantom 44-letni kierowca citroena, których chwilę wcześniej niemal doprowadził do czołowego zderzenia z oznakowanym radiowozem. Teraz grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Policjanci z Somianki patrolując Wólkę Folwark zmuszeni zostali do ucieczki na pobocze w celu uniknięcie czołowego zderzenia z kierowcą citroena, który nagle zajechał im drogę zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu.

Kierowca samochodu…odjechał. Policjanci zawrócili swoje auto i pojechali za nieodpowiedzialnym kierowcą, a następnie zatrzymali go przerywając dalszą niebezpieczną jazdę slalomem. Już w pierwszych sekundach interwencji mundurowi zorientowali się, co było powodem stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci od kierowcy wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem w organizmie 44-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego wykazało ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a jego auto aktualnych badań technicznych.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji

Kiedy okazało się, że 44-latka czekają poważne konsekwencje wtedy wyciągnął z kieszeni plik pieniędzy i chciał go wręczyć policjantom mówiąc: „… weźcie te pieniądze i zapomnijcie o sprawie. Każdy z nas się rozjedzie w swoją stronę beż żadnych problemów.”

Mundurowi poinformowali pułtuszczanina, że za takie zachowanie zostaje zatrzymany w związku z usiłowaniem wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a konsekwencje jego zachowania będą znacznie surowsze.

- dodaje kom. Wroczyński.

44-latek trafił do policyjnej celi, a pieniądze w kwocie ponad 1200 zł zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, do 30 tys. złotych grzywny za jazdę bez wymaganych uprawnień, i co najmniej 5 tys. złotych za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami na okres minimum 3 lat. Nie obejdzie się również bez kary za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×