eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Nieoczekiwany finał policyjnej interwencji. Mundurowi trafili na nielegalne kasyno [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1434
zdjecie 1434
fot. KPP w Makowie Mazowieckimfot. KPP w Makowie Mazowieckim
REKLAMA

W jednym z lokali gastronomicznych w Makowie Mazowieckim doszło do awantury. Rozróbę wszczął jeden z klientów. Wezwana na pomoc policja awanturnika już nie zastała, znaleźli za to nielegalne automaty do gier.

Wszystko rozegrało się w nocy, 15 września. Wtedy to właśnie policjanci z Makowa Mazowieckiego zostali wezwani na interwencję w związku z awanturą, którą w lokalu gastronomicznym przy ulicy Kilińskiego wszczął jeden z klientów. Na miejscu nie było już awanturującego się mężczyzny, jednak policjantów zainteresowało to co znajdowało się w budynku kamienicy.

Okazało się, że jest tam nielegalny punkt gier zręcznościowych. Policjanci zabezpieczyli 6 automatów do gier oraz 14 tys. zł gotówki. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

mówi st. asp. Monika Winnik, rzecznik prasowy KPP w Makowie Mazowieckim.

Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×