2022-09-19T10:21:40+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Sądowe wyroki mieli za nic. Dwóch pijanych kierowców ponownie stanie przed sądem

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
0
18

W miniony weekend policjanci z Ostrołęki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy za nic mieli ciążące na nich sądowe wyroki zakazujące siadania za kierownicę. Jakby tego było mało obaj podczas zatrzymania byli pijani.

Pierwszy z niepokornych kierowców został zatrzymany przez policjantów z posterunku policji z Czerwina po tym jak przewrócił się na asfalt jadąc motorowerem. 38 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego miał zakrwawioną twarz, rozciętą wargę oraz uraz nogi.

Przeprowadzone przez policjantów badanie jego stanu trzeźwości szybko dało odpowiedź na przyczynę jego „wywrotki” na skuterze. W jego organizmie znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu. Jednak to nie wszystko, sprawdzenie jego danych w policyjnej bazie danych wskazało, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został mu on orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem promili. Ponadto motorower, którym się poruszał nie posiadał ani obowiązkowego ubezpieczenia OC, ani też przeglądu technicznego.

informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca wpadł w Kadzidle. Mundurowi z miejscowego posterunku zauważyli osobową skodę, która na ich widok zmieniła kierunek jazdy. Jak wykazał dalsza kontrola kierowcy skody, zmiana kierunku jazdy była podyktowana promilami. W organizmie kierowcy auta 23 - letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego wykryto ponad promil alkoholu.

Jak się okazało 23 - latek nie posiadał prawa jazdy, gdyż te zostało mu zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. W najbliższym czasie obydwaj amatorzy jazdy pod wpływem alkoholu staną przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej mogącej sięgać kilku lat muszą teraz się liczyć także z konsekwencjami finansowymi mogącymi wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

dodaje komisarz Żerański.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×