2017-01-17T19:22:25+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Noc Profilaktyki w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9406
zdjecie 9406
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Za nami kolejne nocne spotkanie z profilaktyka na terenie powiatu ostrołęckiego. Tym razem odbyło się ono w Kadzidle. Podczas akcji odbyło się wiele warsztatów. Wśród nich była pierwsza pomoc medyczna oraz samoobrona. Pomimo weekendu młodzieży nie zabrakło.

Niecodzienne spotkania z profilaktyka odbyły się już gimnazjach w Obierwii i Rzekuniu. Tym razem kolejna „NOC Profilaktyki” odbyła się w Gimnazjum w Kadzidle. Przypominamy, że to młodzież jest głównym organizatorem spotkań. To z ich inicjatywy powstały PaT-porty. Kolejne działania są ich konsekwencją.

Nim rozpoczęły się warsztaty młodzież obejrzała spektakl przygotowany przez rówieśników z Chudka. Należy podkreślić, że był on na wysokim poziomie. „Skąpiec” wprowadził świetny nastrój. Zrealizowano,  m.in. zajęcia fitness, które poprowadziła Anna Kowalczyk oraz spotkanie z absolwentem szkoły Adrianem Siarniakiem, opowiadającym o swojej pasji, jaką jest kulturystyka.

Kolejny etap stanowiły warsztaty. Podzielone były następująco:
·       Pierwsza pomoc medyczna- mł.asp. Michał Antczak i sierż.szt. Janusz Kośnik Zwycięzcy wojewódzkiego etapu „Ogólnopolskich zawodów ratowników policyjnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy”
·       Samoobrony- st.post. Daniel Zaręba, zdobywca złotego medalu w Pucharze Europu
·       Wystąpienia publiczne- ks. Tomasz Trzaska wicedyrektor Radia Nadzieja
·       Zagrożenia o charakterze terrorystycznym- negocjator policyjny
·       Bezpieczeństwo w ruchu drogowym z wykorzystaniem symulatora jazdy motorowerem- mł.asp. Tomasz Żerański i mł.asp. Krzysztof Kolator
Tradycją spotkań  jest także element sportowy. Po raz kolejny stanowił je mecz siatkówki pomiędzy patowiczami a policjantami, który zakończył się minimalnym zwycięstwem mundurowych. W Nocy Profilaktyki udział wzięli uczniowie ze szkół w Kadzidle, Chudku, Obierwi i Rzekuniu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×