2017-12-28T12:14:44+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Nowe radiowozy i sprzęt narciarski dla łomżyńskiej policji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. lomza.pl
REKLAMA
1
0
1

Łomżyńscy policjanci wzbogacili się o trzy nowe radiowozy oraz sprzęt narciarski. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się tuż po świętach Bożego Narodzenia na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego. Zakup jednego z nich współfinansowało Miasto Łomża.

Po ulicach Łomży będą jeździły dwie Kie Ceed oraz Hyundai i20. Zakup tych pierwszych został w całości sfinansowany z budżetu państwa w ramach "Programu modernizacji służb mundurowych". Pojazdy będą służyły w Wydziale Ruchu Drogowego. Kupno Hyundaia i20 za kwotę blisko 50 tys. zł, który będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji w połowie sfinansował łomżyński Ratusz. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie ma wątpliwości, że jest to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i zapowiedział już wygospodarowanie w budżecie kolejnych środków na ten cel. - Miasto od dłuższego czasu współpracuje z KMP w Łomży i jest to współpraca wzorowa – zaznaczał. W ramach wspólnie podejmowanych działań wymienił m.in. doświetlanie przejść dla pieszych czy akcję "Odblaski biorę w ciemno".

Symbolicznego przekazania kluczy do samochodów dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. - Przestępcy dysponują dzisiaj bardzo nowoczesnym sprzętem (...) więc policja nie może mieć gorszego wyposażenia niż oni, bo wtedy by z nimi przegrywała – tłumaczył. Radiowozy oraz dodatkowo sprzęt narciarski, który trafi do policjantów strzegących porządku na stoku w Rybnie, poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski w asyście ks. Radosława Kubła, kapelana łomżyńskiej komendy. - Te samochody będą służyły do tego, aby nieść pomoc i wszystko to co dobre drugiemu człowiekowi – mówił bp Bronakowski tuż przed poświęceniem.

Uroczystość była również doskonałą okazją do nagrodzenia najlepszych funkcjonariuszy z Łomży, Kolna, Grajewa, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Wyróżnienia otrzymało prawie 40 policjantów. - Takich osób, które na to zasługują jest dużo więcej – podkreślał wiceminister Zieliński. Dodał, że na tegoroczne nagrody w Policji ministerstwo przeznaczyło 5 mln zł, z czego 144 tys. zł trafiło do województwa podlaskiego. Dodał, że środki przekazywane są głównie funkcjonariuszom niższych szczebli, które są blisko niebezpiecznych zdarzeń i często narażają swoje życie.  Jak mówił jest zadowolony z pracy polskich stróżów prawa. - Ten rok dla Policji kończy się dobrze, gdyż wszystkie wskaźniki mierzące poziom bezpieczeństwa poprawiły się w stosunku do ubiegłych lat. (...) Polacy czują się coraz bezpieczniej – przekonywał.

Źródło: lomza.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×