2017-12-28T12:14:44+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Nowe radiowozy i sprzęt narciarski dla łomżyńskiej policji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. lomza.pl
REKLAMA
1
0
1

Łomżyńscy policjanci wzbogacili się o trzy nowe radiowozy oraz sprzęt narciarski. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się tuż po świętach Bożego Narodzenia na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego. Zakup jednego z nich współfinansowało Miasto Łomża.

Po ulicach Łomży będą jeździły dwie Kie Ceed oraz Hyundai i20. Zakup tych pierwszych został w całości sfinansowany z budżetu państwa w ramach "Programu modernizacji służb mundurowych". Pojazdy będą służyły w Wydziale Ruchu Drogowego. Kupno Hyundaia i20 za kwotę blisko 50 tys. zł, który będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji w połowie sfinansował łomżyński Ratusz. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie ma wątpliwości, że jest to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i zapowiedział już wygospodarowanie w budżecie kolejnych środków na ten cel. - Miasto od dłuższego czasu współpracuje z KMP w Łomży i jest to współpraca wzorowa – zaznaczał. W ramach wspólnie podejmowanych działań wymienił m.in. doświetlanie przejść dla pieszych czy akcję "Odblaski biorę w ciemno".

Symbolicznego przekazania kluczy do samochodów dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. - Przestępcy dysponują dzisiaj bardzo nowoczesnym sprzętem (...) więc policja nie może mieć gorszego wyposażenia niż oni, bo wtedy by z nimi przegrywała – tłumaczył. Radiowozy oraz dodatkowo sprzęt narciarski, który trafi do policjantów strzegących porządku na stoku w Rybnie, poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski w asyście ks. Radosława Kubła, kapelana łomżyńskiej komendy. - Te samochody będą służyły do tego, aby nieść pomoc i wszystko to co dobre drugiemu człowiekowi – mówił bp Bronakowski tuż przed poświęceniem.

Uroczystość była również doskonałą okazją do nagrodzenia najlepszych funkcjonariuszy z Łomży, Kolna, Grajewa, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Wyróżnienia otrzymało prawie 40 policjantów. - Takich osób, które na to zasługują jest dużo więcej – podkreślał wiceminister Zieliński. Dodał, że na tegoroczne nagrody w Policji ministerstwo przeznaczyło 5 mln zł, z czego 144 tys. zł trafiło do województwa podlaskiego. Dodał, że środki przekazywane są głównie funkcjonariuszom niższych szczebli, które są blisko niebezpiecznych zdarzeń i często narażają swoje życie.  Jak mówił jest zadowolony z pracy polskich stróżów prawa. - Ten rok dla Policji kończy się dobrze, gdyż wszystkie wskaźniki mierzące poziom bezpieczeństwa poprawiły się w stosunku do ubiegłych lat. (...) Polacy czują się coraz bezpieczniej – przekonywał.

Źródło: lomza.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Żenuardo, 16:57 28-12-2017,   0%
A co nas to obchodzi!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1