eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowe szybkie motocykle w ostrołęckiej policji! [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Flota pojazdów ostrołęckich policjantów wzbogaciła się o dwa nowe motocykle, które będą pomagać funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nowe maszyny to także nowe możliwości funkcjonariuszy, szczególnie gdy liczy się czas dojazdu na miejsce. Motocykle, które rozpoczynają służbę w ostrołęckiej policji to BMW R 1250 RT.

- Nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone motocykle są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony, m.in. nieodpowiedzialnych kierowców - mówi kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji. - Flota pojazdów służbowych ostrołęckich policjantów powiększyła się o dwa nowe motocykle, które będą wspomagać funkcjonariuszy w zapewnieniu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Nowe maszyny to BMW R 1250 RT. Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie odpycha motocykl od asfaltu.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania.

- Policyjne motocykle będzie można spotkać zarówno na terenie miasta, głównych ciągach komunikacyjnych, ale również na terenie powiatu ostrołęckiego. Służbę na nich pełnią doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego posiadający specjalne przeszkolenie i prywatnie również miłośnicy „dwóch kółek” - mówi kom. Żerański.

Podczas służby policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów, sposób ich jazdy, a także, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli. Pod szczególnym nadzorem będą także miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KMP w Ostrołęce
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×