zdjecie 8584
zdjecie 8584
2021-02-04T18:30:41+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowe wozy Pogotowia Energetycznego. Także w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
2
1
0

Na terenie obsługiwanym przez PGE Dystrybucja Oddział Warszawa z początkiem roku rozpoczęły pracę nowe wozy Pogotowia Energetycznego. Ekipy elektromonterów na Mazowszu otrzymały kilkanaście sztuk nowych, w pełni wyposażonych samochodów specjalistycznych.

Praca Pogotowia Energetycznego kojarzy się zwyczajowo z usuwaniem nagłych awarii, ale elektromonterzy Pogotowia wykonują każdego dnia wiele innych, zaplanowanych wcześniej prac przy sieci energetycznej. Prowadzą bieżącą eksploatację urządzeń energetycznych, wymieniając zużyte elementy, dokonują licznych napraw oraz oględzin linii i stacji. Kiedy otrzymują zgłoszenie z informacją o awarii jak najszybciej jadą we wskazane miejsce, ponieważ szybka reakcja na zgłoszenia Klientów i przywracanie dostaw prądu jest zawsze priorytetem.

Pogotowie Energetyczne to ekipa elektromonterów, która działa zgodnie z ustalonymi instrukcjami, określającymi m.in. kolejność obsługiwania zgłoszeń. Pierwszeństwo mają zawsze zgłoszenia związane z ratowaniem zdrowia i życia ludzi - uszkodzenia linii energetycznych, złamane słupy, zerwane przewody. Pogotowie Energetyczne reaguje też niezwłocznie w przypadku zerwanych kłódek do obiektów energetycznych bądź otwartych drzwi do stacji transformatorowych. Energetycy pracują o każdej porze dnia i nocy i w każdych warunkach atmosferycznych. Najważniejsze jest dla nich, aby usunąć zagrożenia i jak najszybciej przywrócić Odbiorcom zasilanie.

Nowe wozy Pogotowia Energetycznego, które z początkiem roku trafiły do warszawskiego oddziału PGE Dystrybucja, zostały wykonane w wersji kontenera zabudowanego na podwoziu terenowym z napędem na wszystkie osie. Wyposażenie w postaci blokady mechanizmu różnicowego oraz wyciągarki znacznie zwiększa możliwości wykorzystania pojazdu w trudnych warunkach terenowych. Zastosowane oznakowanie i oświetlenie dodatkowe lampami LED gwarantuje doskonałą widoczność pojazdu oraz właściwe oświetlenie miejsca pracy. Zabudowa kontenerowa, poprzez wygodny dostęp do umieszczonych w niej boksów, półek i szuflad, zapewniać bardzo dobrą ergonomię, co z pewnością ułatwi pracownikom Pogotowia Energetycznego realizację powierzonych zadań. Samochody wyposażone są we wszystkie wymagane w tej grupie pojazdów systemy bezpieczeństwa jazdy i posiadają klimatyzowaną kabinę, co zwiększa komfort użytkowania.

Nowe pojazdy trafią do każdego z Rejonów Energetycznych Oddziału Warszawa - także do Ostrołęki. 

PGE Dystrybucja Oddział Warszawa obsługuje ponad milion Odbiorców, dbając o stan techniczny setek tysięcy kilometrów linii energetycznych i stacji transformatorowych. Zrealizowane dotąd dostawy pojazdów Pogotowia Energetycznego oraz planowane w przyszłości zakupy samochodów specjalistycznych, pozwolą na utrzymanie właściwego stanu technicznego floty, co zapewne przyczyni się do polepszenia obsługi Klientów.

REKLAMA
zdjecie 8584

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×