2020-03-04T09:54:46+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Noworoczne spotkanie z twórcami i artystami ludowymi w Myszyńcu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1

W sali narad Urzędu Miejskiego w Myszyńcu odbyło się Noworoczne Spotkanie z Twórcami Ludowymi, Folklorystami i Działaczami Kultury. Spotkanie było okazją do podsumowań, snucia planów na przyszłość i wręczenie nagród oraz wyróżnień. Medalami Pro Masovia uhonorowana została kolejna grupa zasłużonych działaczy.

 
Wszystkich uczestników spotkania przywitali burmistrz Elżbieta Abramczyk oraz Stanisław Ścibek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.
 
- Dziękuję wszystkim państwu, którzy krzewicie kulturę kurpiowską. Za dzieła, które wywołują w nas szczery podziw. Za wasz dar boży, talent zaangażowanie, pasję - mówiła Elżbieta Abramczyk.
 
W spotkaniu uczestniczył także wicestarosta Krzysztof Parzychowski, radni powiatowi - Tadeusz Lipka, Sławomir Ceberek, dyrektor wydziału promocji i rozwoju w starostwie Katarzyna Grodzka, radny sejmiku woj. mazowieckiego Mirosław Augustyniak.
 
- Chciałbym wam podziękować za to co robicie - zwrócił się do twórców wicestarosta - Wielkie rzeczy powstają, kiedy robi się je z pasji i kiedy wkłada się w nie całe serce. Wówczas powstają rzeczy piękne, nieprzemijające. To wy sprawiacie, że ten kawałek kurpiowskiej ziemi na świcie jest dla nas najważniejszy. To wy sprawiacie, że możemy czuć się dumni z miejsca, w którym mieszkamy żyjemy, pracujemy. Nie jesteśmy szarym tłumem, wyróżniamy się bardzo bogata kulturą, strojami, pieśniami, tańcami – dodał wicestarosta.
 
Dyrektor RCKK podsumował ubiegły rok, przywołując ważniejsze wydarzenia, które Centrum organizowało i w których bardzo aktywnie uczestniczyli twórcy ludowi, folkloryści.  Mówił także o planach na rok bieżący. Przypomniał także, że trwa remont budynku RCKK. Mówił także jak bardzo zmieni się to miejsce, przede wszystkim unowocześni. Wrażenie na zebranych zrobiła informacja, że w kinie można będzie obejrzeć film z lektorem, który będzie mówił gwara kurpiowską. Poszukiwana jest osoba, która zechciałaby podjąć się tego zadania.
 
Jednym z punktów spotkania było uroczyste wręczenie Medali Pamiątkowych Pro Masovia. Zostali nimi uhonorowani: Cyryla Kosińska, Władysław Piórkowski i Tadeusz Domian. Ponadto zostały wręczone dyplomy uznania od marszałka za promocję kultury kurpiowskiej: staroście Stanisławowi Kubłowi, burmistrz Elżbiecie Abramczyk, Aldonie Kuciej, Katarzynie Grodzkiej, Kamili Kowalikowskiej-Stefens,Zofii Bałdydze, Romanowi Popiołkowi, Monice Petrykowskiej, Eugeniuszowi Drężkowi, Wiesławowi Gnozie, Bożenie Żywicy, Kazimierzowi Ścibkowi.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×