zdjecie 1780
zdjecie 1780
2019-06-16T22:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wesele Kurpiowskie 2019: Na ślubnym kobiercu Anna i Jakub [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
5
8

Anna i Jakub – to autentyczna młoda para, która dziś podczas Wesela Kurpiowskiego powiedziała sobie sakramentalne „tak”. Ceremonię zaślubin przyjechało obejrzeć do Kadzidła wielu widzów.

W tym roku przedstawienie Wesele Kurpiowskie miało także swój sakramentalny przebieg. Na ślubnym kobiercu stanęła autentyczna para – Anna i Jakub. Oboje mieszkają na Kurpiach, regionalne tradycje nie są więc im obce.

Po ceremonii zaślubin w kadzidlańskim kościele, młoda para w asyście pocztu ślubnego ruszyła ulicami Kadzidła na scenę w Zagrodzie Kurpiowskiej, gdzie odbyła się dalsza część spektaklu przedstawiającego tradycyjne obrzędy kurpiowskiego wesela.

Wśród gości weselnych było wiele osób, które w uroczystościach uczestniczą nieprzerwanie od kilkunasty lat – europoseł Jarosław Kalinowski, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, radni z gminy Kadzidło, wójt Dariusz Łukaszewski.

By tradycji stało się zadość, podczas Wesela Kurpiowskiego wręczono rzeźbione statuetki, tzw Nepomuki, które są swego rodzaju symbolem honorowego obywatelska Kadzidła. Uroczystość była także okazją do wręczenia medali Pro Masovia oraz podziękowań od samorządu gminy Kadzidło.

Młoda para otrzymała od weselnych gości upominki i życzenia. Europoseł Jarosław Kalinowski zaprosił nowożeńców w poślubną podróż do Brukseli, nie mógł także odmówić sobie pierwszego tańca z panią młodą. Z okazji do „obtańczenia” nowożeńców skorzystał też wójt Kadzidła Dariusz Łukaszewski i jego małżonka. Życzenia i upominek weselny Anna i Jakub otrzymali również m.in. od starosty Stanisława Kubła oraz przedstawicieli samorządu województwa mazowieckiego.

Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji oraz materiałów wideo z Wesela Kurpiowskiego w Kadzidle. Wieczorem kolejna część – tym razem koncertowo-rozrywkowa. Na scenie zaprezentuje się m.in. Małgorzata Ostrowska.


REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Materiał filmowy 3 :
Materiał filmowy 4 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×