zdjecie 5035
zdjecie 5035
2016-12-29T13:06:56+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowy blask poradni specjalistycznych w szpitalu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
0
2

29 grudnia 2016 - ten dzień na długo zapadnie w pamięci odwiedzającym Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dra Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Wstęgę przecięto, czym uroczyście otwarto wyremontowany zespół poradni specjalistycznych. Pacjenci będą mogli korzystać z porad w naprawdę komfortowych warunkach. Zobacz zdjęcia.

W ostrołęckim szpitalu funkcjonują 22 poradnie specjalistyczne, wykonujące rocznie ponad 100 tysięcy porad. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia opiewa na ponad 6 milionów złotych. Teraz pacjenci poradni będą mogli korzystać z jej usług w komfortowych warunkach. Do użytku oddano m.in. innowacyjny system rejestracji, który ma zmniejszyć kolejki. Warto dodać, że nawet w trakcie remontu poradnie funkcjonowały, a było to możliwe dzięki maksymalnemu zaangażowaniu zarówno firmy remontowej, jak i pracowników szpitala.

- Wszystkie poradnie są bardzo estetycznie wykonane i wyposażone w nowoczesny sprzęt. Największą rewolucję przeszła rejestracja, mamy poczekalnię z prawdziwego zdarzenia i nie ma już tej słynnej szyby oddzielającej pacjentów od pracowników. Myślę, że ociepli to nasz wizerunek w oczach mieszkańców miasta - mówił dyrektor szpitala dr Wojciech Miazga. - Rewitalizacji poddaliśmy też pomieszczenia administracji szpitala.

Drugim zadaniem inwestycyjnym, które świętowano to zakup aparatu rtg do mammografii z bardzo nowoczesną funkcją tomosyntezy. Koszt aparatu to ponad milion złotych.

- To nowe, rewolucyjne spojrzenie na strukturę piersi zmienia paradygmat w diagnostyce raka piersi. Dotychczas dysponowaliśmy klasycznym mammografem, który uległ nienaprawialnej awarii w 2014 roku i nasze pacjentki zmuszone były korzystać z badań mammograficznych w pracowni w Przasnyszu - dodał dyrektor Miazga.

Głos zabrali także zaproszeni goście, wśród których byli m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, poseł Arkadiusz Czartoryski, wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, radni sejmiku wojewódzkiego, a także przedstawiciele służby zdrowia w osobach dyrektorów mazowieckich szpitali.

- Ochrona zdrowia i inwestowanie w nią jest jednym z fundamentalnych priorytetów. Rokrocznie kilkadziesiąt, a czasami powyżej 100 milionów złotych przeznaczamy na modernizację naszych 29 szpitali, w tym 26 szpitali wysokospecjalistycznych. Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie służby zdrowia w subregionie ostrołęckim bez tego szpitala - mówił marszałek Adam Struzik.

Podziękowania w kierunku marszałka województwa trafiły prosto od posła Arkadiusza Czartoryskiego.

- Podjęcie decyzji o inwestycji to zawsze decyzja ludzka. Panie marszałku, bardzo serdecznie dziękujemy, bo to jedna z najpiękniejszych rzeczy, która wyróżnia nasz region. Mamy piękny szpital i jesteśmy winni gorące podziękowania samorządowi województwa na czele z panem marszałkiem - stwierdził parlamentarzysta.

Po oficjalnych przemówieniach i występie zespołu "Kurpianka" z Kadzidła przyszedł czas na zwiedzanie wyremontowanych pomieszczeń przychodni oraz obejrzenie nowoczesnego aparatu do mammografii. Pacjenci będą mogli korzystać z porad w komfortowych warunkach, ale - jak dodano na uroczystościach - oby najczęściej słyszeli te pozytywne diagnozy. Zapraszamy do galerii zdjęć z otwarcia przychodni specjalistycznej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×