2016-12-29T13:06:56+01:00 eOstroleka.pl 10 0 2 10
Ostrołęka,

Nowy blask poradni specjalistycznych w szpitalu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
2
Najlepszy komentarz
~gosc , 18:38 29-12-2016,   -
czy był apel smolenski?
odpowiedz   •   oceń :  
29 grudnia 2016 - ten dzień na długo zapadnie w pamięci odwiedzającym Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dra Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Wstęgę przecięto, czym uroczyście otwarto wyremontowany zespół poradni specjalistycznych. Pacjenci będą mogli korzystać z porad w naprawdę komfortowych warunkach. Zobacz zdjęcia.

W ostrołęckim szpitalu funkcjonują 22 poradnie specjalistyczne, wykonujące rocznie ponad 100 tysięcy porad. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia opiewa na ponad 6 milionów złotych. Teraz pacjenci poradni będą mogli korzystać z jej usług w komfortowych warunkach. Do użytku oddano m.in. innowacyjny system rejestracji, który ma zmniejszyć kolejki. Warto dodać, że nawet w trakcie remontu poradnie funkcjonowały, a było to możliwe dzięki maksymalnemu zaangażowaniu zarówno firmy remontowej, jak i pracowników szpitala.

- Wszystkie poradnie są bardzo estetycznie wykonane i wyposażone w nowoczesny sprzęt. Największą rewolucję przeszła rejestracja, mamy poczekalnię z prawdziwego zdarzenia i nie ma już tej słynnej szyby oddzielającej pacjentów od pracowników. Myślę, że ociepli to nasz wizerunek w oczach mieszkańców miasta - mówił dyrektor szpitala dr Wojciech Miazga. - Rewitalizacji poddaliśmy też pomieszczenia administracji szpitala.

Drugim zadaniem inwestycyjnym, które świętowano to zakup aparatu rtg do mammografii z bardzo nowoczesną funkcją tomosyntezy. Koszt aparatu to ponad milion złotych.

- To nowe, rewolucyjne spojrzenie na strukturę piersi zmienia paradygmat w diagnostyce raka piersi. Dotychczas dysponowaliśmy klasycznym mammografem, który uległ nienaprawialnej awarii w 2014 roku i nasze pacjentki zmuszone były korzystać z badań mammograficznych w pracowni w Przasnyszu - dodał dyrektor Miazga.

Głos zabrali także zaproszeni goście, wśród których byli m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, poseł Arkadiusz Czartoryski, wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, radni sejmiku wojewódzkiego, a także przedstawiciele służby zdrowia w osobach dyrektorów mazowieckich szpitali.

- Ochrona zdrowia i inwestowanie w nią jest jednym z fundamentalnych priorytetów. Rokrocznie kilkadziesiąt, a czasami powyżej 100 milionów złotych przeznaczamy na modernizację naszych 29 szpitali, w tym 26 szpitali wysokospecjalistycznych. Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie służby zdrowia w subregionie ostrołęckim bez tego szpitala - mówił marszałek Adam Struzik.

Podziękowania w kierunku marszałka województwa trafiły prosto od posła Arkadiusza Czartoryskiego.

- Podjęcie decyzji o inwestycji to zawsze decyzja ludzka. Panie marszałku, bardzo serdecznie dziękujemy, bo to jedna z najpiękniejszych rzeczy, która wyróżnia nasz region. Mamy piękny szpital i jesteśmy winni gorące podziękowania samorządowi województwa na czele z panem marszałkiem - stwierdził parlamentarzysta.

Po oficjalnych przemówieniach i występie zespołu "Kurpianka" z Kadzidła przyszedł czas na zwiedzanie wyremontowanych pomieszczeń przychodni oraz obejrzenie nowoczesnego aparatu do mammografii. Pacjenci będą mogli korzystać z porad w komfortowych warunkach, ale - jak dodano na uroczystościach - oby najczęściej słyszeli te pozytywne diagnozy. Zapraszamy do galerii zdjęć z otwarcia przychodni specjalistycznej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc , 18:38 29-12-2016,   -
czy był apel smolenski?
odpowiedz   •   oceń :  
~Adam , 18:52 29-12-2016,   -
Nią ale  podobno ministra Mucha  przygotowała część artystyczną
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3