eOstroleka.pl
Ostrołęka, UJAWNIAMY

Nowy park handlowy w Ostrołęce? Okoliczni mieszkańcy protestują: "Wyrażamy sprzeciw"

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Pojawiły się plany, by w Ostrołęce powstał nowy park handlowy z wieloma sklepami i ponad 250 miejscami parkingowymi. Inwestycji sprzeciwiają się jednak okoliczni mieszkańcy. W petycji piszą: - Mieszkańcy ulic sąsiadujących z planowaną inwestycją mają prawo do spokojnego i komfortowego życia.

Nowa galeria w Ostrołęce? Te plany wzbudziły emocje

We wrześniu spółka z woj. kujawsko-pomorskiego złożyła do Urzędu Miasta Ostrołęki wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie trzech budynków handlowo-usługowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą i pylonem reklamowym przy ulicy Ostrowskiej w Ostrołęce.

Na planowaną dużą inwestycję uwagę zwrócili okoliczni mieszkańcy. Wskazali oni, że inwestycja byłaby niuezgodna z przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego, które wskazują, że teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Dodatkowo mieszkańcy wskazywali, że inwestycja będzie dla nich uciążliwa - mowa bowiem o obiekcie z 252 miejscami parkingowymi, do którego będą dojeżdżać ciężarówki z towarem. Mieszkańcy wskazywali, że inwestycja spowoduje obniżenie wartości nieruchomości będących w pobliżu, a niedososowane do takiego ruchu są okoliczne drogi.

W piśmie, które trafiło do ratusza, czytamy: - Nie byliśmy informowani o innym sposobie zagospodarowania, jak planowana funkcja mieszkaniowa jednorodzinna. Tym bardziej dziwi fakt planowania tak dużej inwestycji w pobliżu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

Mieszkańcy nie chcą handlu za płotem. "Wyrażamy sprzeciw"

Mieszkańcy złożyli do Urzędu Miasta kolejne pismo. Tym razem wystąpili z petycją: - W związku z zawiadomieniem o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy inwestycji polegającej na budowie trzech budynków handlowo-usługowych wraz z infrastrukturą na terenie części działki oznaczonej nr 60324/10 przy ulicy Ostrowskiej w Ostrołęce wyrażamy sprzeciw dla planowanej inwestycji.

Uważamy, że jest ona sprzeczna z interesem mieszkańców i będzie miała negatywny wpływ na jakość ich życia.

"Przede wszystkim, park handlowy będzie graniczył z zabudowaniami jednorodzinnymi. To oznacza, że mieszkańcy tych domów będą narażeni na hałas, zanieczyszczenia powietrza, a także na zwiększony ruch samochodowy" - napisali mieszkańcy w petycji, dodając:

Ponadto, planowana inwestycja jest sprzeczna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy dla tego terenu, które przewiduje zabudowę jednorodzinną. Wiele osób podejmując decyzję o planach budowy domu opierało się właśnie na tym dokumencie. Mieszkańcy ulic sąsiadujących z planowaną inwestycją mają prawo do spokojnego i komfortowego życia. Wydanie pozytywnej decyzji w przedmiotowej sprawie będzie oznaczać dla mieszkańców poczucie niesprawiedliwości oraz brak zaufania do lokalnych przepisów. W związku z powyższym, prosimy Państwa o interwencję w tej sprawie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×