eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowy sprzęt przeciwpowodziowy dla Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
Nowy sprzęt przeciwpowodziowy, fot. Urząd Miasta OstrołękiNowy sprzęt przeciwpowodziowy, fot. Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA

Wojewoda Mazowiecki przekazał bezpłatnie Miastu nowy sprzęt przeciwpowodziowy. Do miejskich magazynów trafiły m.in. łodzie ratownicze, miniładowarka Bobcat, Ranger - traktor z przyczepą, przyczepa specjalna ratownictwa ekologiczno-przeciwpowodziowego, dozowarka materiałów sypkich i granulatu DNSiG Neptun, zapory przeciwpowodziowe, oświetlenie, worki, specjalistyczna odzież, zbiornik na wodę.

Na chwilę obecną magazyn przeciwpowodziowy Miasta Ostrołęki jest jednym z najlepiej wyposażonych w województwie mazowieckim. Jesteśmy przygotowani na szybką reakcję w przypadku gwałtownego wzrostu poziomu wody w rzece Narew, a przekazany sprzęt umożliwi skuteczne zabezpieczenie i umocnienie wału. W przypadku ogłoszenia stanu powodziowego nasi mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie

- tłumaczy Łukasz Kulik, Prezydent Miasta Ostrołęki.

Pozyskanie sprzętu i wyposażenia magazynu było m.in. efektem ćwiczeń przeciwpowodziowych „Narew 2021” zorganizowanych przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ostrołęki. Ćwiczenia odbyły się w dniach 6-7 września 2021 r. Uczestniczyli w nich m.in. przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego: Paulina Abramczyk - Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Magdalena Kłos - Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

W ramach współpracy Miasta Ostrołęki z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w zakresie oceny ryzyka powodziowego podjęto decyzję o doposażeniu i uzupełnieniu ostrołęckiego magazynu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×