2022-12-27T13:41:35+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Nowy wątek w głośnej sprawie księdza? Prokuratura planuje przesłuchania

REKLAMA
fot. screen z mat. wideofot. screen z mat. wideo
REKLAMA

"Ksiądz z Makowa Mazowieckiego mógł skrzywdzić więcej dzieci. Śledczy planują na jutro kolejne przesłuchania" - poinformowało Radio Zet. Chodzi o głośną sprawę kapłana, który - jak wynika z materiału wideo - miał przyciskać ucznia ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego do ławki, próbując wymusić na nim "przeprosiny dla Pana Boga".

"Wydłuża się lista dzieci, które miały zostać skrzywdzone przez księdza ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim. Na jutro prokuratura w Ostrołęce zaplanowano kolejne przesłuchania w tej sprawie" - usłyszeliśmy we wtorkowe popołudnie w Radiu Zet.

zdjecie 300

- Na jutro planowane są czynności z udziałem kolejnego już ucznia, który miał paść ofiarą nękania ze strony księdza w trakcie lekcji. Wcześniej prokuratura przesłuchała już w tej sprawie dwoje innych uczniów. Wyjaśnień nie złożył jednak sam ksiądz. Prokuratura nie wyklucza, że przesłuchanie duchownego miałoby się odbyć jeszcze w tym tygodniu - mówił w Wiadomościach o 13:00 reporter Radia ZET Rafał Mierzejewski.

O sprawie jako pierwsza poinformowała telewizja TVN Warszawa. Do zdarzenia doszło w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. Na nagraniu, które zamieszczono w sieci, widać, jak ksiądz przyciska dziecko do ławki, mówiąc m.in., że "Panu Bogu należy się szacunek" i "przeproś Pana Boga". Gdy chłopak odmawia, ksiądz oznajmia, że idzie z nim do dyrektorki. Nagranie ujrzało światło dzienne dzięki dziewczynce, która widząc co się dzieje, postanowiła utrwalić ten moment.

Co działo się wcześniej? Prokuratura informowała, że chłopak miał narysować postać Matki Boskiej, ale odmówił, twierdząc, że nie wierzy w Boga i używał przy tym słów wulgarnych. 

Sprawą zajęła się policja w Makowie Mazowieckim, która przekazała zgromadzony materiał do oceny Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu. Ta wszczęła dochodzenie. Dotychczas prokuratura przesłuchała ucznia widocznego na filmie, który jest w tej sprawie poszkodowanym oraz uczennicę, która nagrała całą sytuację. To właśnie w toku dotychczasowych czynności śledczy ujawnili, że mogło dojść do nagannego zachowania także wobec innego ucznia tej placówki. Sprawa, jak widać jest rozwojowa i pozostaje czekać na kolejne ustalenia.

Źródło: Radio ZET/TVN Warszawa
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 707
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×