eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Nożownik na stacji paliw w Ostrołęce. Piotr G. skazany. Pokrzywdzeni dostaną po 2 tysiące złotych

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. KMP Ostrołękafot. KMP Ostrołęka
REKLAMA
zdjecie 9224

Piotr G., który ostrym narzędziem zaatakował trzech mężczyzn na stacji benzynowej w Ostrołęce, został skazany na 3,5 roku więzienia. Swoim ofiarom musi wypłacić po dwa tysiące złotych. Wyrok w tej sprawie zapadł w ubiegłym roku w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce.

Nożownik na stacji paliw. W domu miał kolekcję broni białej

Do ataku nożownika na stacji paliw w Ostrołęce doszło 1 października 2022 r. Około godziny 2:30 Piotr G. miał zaatakować trzech mężczyzn i uciec. Poszkodowani trafili wówczas do szpitala. Policja błyskawicznie zaangażowała się w poszukiwania sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

- Policyjne działania przebiegały dwutorowo. Policjanci wykonywali czynności procesowe na miejscu zdarzenia polegające, m.in. na zabezpieczeniu śladów, jednocześnie kryminalni prowadzili działania operacyjne, które szybko dały oczekiwany efekt. Już po niespełna godzinie policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili tożsamości i miejsce przebywania mężczyzny podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa - mówił wówczas kom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

W końcu w jednym z domów w Ostrołęce zatrzymano i obezwładniono podejrzanego. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli kolekcję broni białej w skład której wchodziło 16 noży myśliwskich i bagnety wojskowe.

Piotr G. skazany. Pokrzywdzeni dostaną po 2 tysiące złotych

Sprawa jest już prawomocnie zakończona przed sądem. Piotra G. oskarżono o popełnienie trzech przestępstw polegających na tym, że "1 października 2022 r. około godziny 02.25 w Ostrołęce na terenie stacji paliw działając z zamiarem spowodowania u pokrzywdzonego Pawła D., Michała D. i Jakuba Ł. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zadał im ciosy narzędziem ostrokrawędzistym w klatkę piersiową oraz w okolice brzucha, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na działania obronne i ucieczkę pokrzywdzonych, czym spowodował u nich obrażenia ciała skutkujące naruszeniem czynności narządów ciała na czas powyżej siedmiu dni, przy czym zarzuconych mu czynów dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu co mniej sześciu miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne".

Sąd Okręgowy w Ostrołęce uznał Piotra G. za winnego zarzucanych mu czynów, przyjmując, że stanowią one ciąg przestępstw. G. został skazany na karę 3 lat i 6 miesięcy więzienia. - Nadto, sąd orzekł o zaliczeniu na poczet kary okresu rzeczywistego pozbawienia wolności, kosztach postępowania oraz o obowiązku naprawienia szkody poprzez zapłacenie na rzecz pokrzywdzonych po dwa tysiące złotych- informuje sędzia Marcin Korajczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Ostrołęce. Wyrok uprawomocnił się w czerwcu 2023 r.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×