eOstroleka.pl
Ostrołęka, AUTOPROMOCJA

TOP 10 publikacji eOstrołęki w 2023 roku: O tym czytaliście najchętniej [RANKING]

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Za nami pełen emocji 2023 rok. Ostatni dzień mijającego roku to oczywiście doskonała okazja do podsumowania tego, co wydarzyło się w ciągu mijających 365 dni. Tradycyjnie już, jak co roku, przybywamy z rankingiem TOP 10 tego, co czytaliście najchętniej.

W tym roku działo się wyjątkowo dużo, ale trzymaliśmy rękę na pulsie. Z eOstrołęki mogliście dowiedzieć się o tym, co ważne w Ostrołęce, regionie i nie tylko. Wśród najchętniej czytanych przez Was artykułów w 2023 roku były zarówno informacje z głośnych lokalnych zdarzeń na drogach i zdarzeń kryminalnych (wypadek w Rzekuniu, atak nożownika), jak również ciekawostki (aktor w szpitalu, wielka ryba) czy informacje potrzebne wielu ludziom (nowa funkcja mObywatel). Chętnie czytaliście też o ciekawym przypadku prawnym dotyczącym emerytury mundurowej.

W mijającym roku ujawniliśmy też szczegóły sądowego orzeczenia w sprawie gangu "obcinaczy palców" i porwania mieszkanki gminy Łyse. Jeden z dwóch artykułów zawierających nasze ustalenia (żadne inne media w kraju nie informowały przed nami o tym wyroku - przyp. red.) znalazł się na 5. miejscu w TOP 10, drugi (link tutaj) był w drugiej "10". Wkrótce będziemy mieli dla was nowe informacje w tej sprawie i w wielu innych!

Dziękujemy, że byliście z nami w 2023 r. I zachęcamy: pozostańcie w 2024!

TOP 10 NAJCHĘTNIEJ CZYTANYCH ARTYKUŁÓW eOstrołęki w 2023 roku:

10. Tragiczny wypadek w Rzekuniu. W czołowym zderzeniu maserati i hyundaia zginęła jedna osoba!

Atak nożownika w szkole powiatowej w Kadzidle!

W czerwcu 2023 r. przy ul. Ostrowskiej w Rzekuniu doszło do tragicznego wypadeku drogowego. Młody kierowca maserati zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z hyundaiem. Niestety, kierowca hyundaia zginął. Emocji w tej sprawie było sporo: także z tego powodu, że młody człowiek, sprawca wypadku, ostatecznie nie trafił do tymczasowego aresztu.

9. Tak się bawi młodzież! Patologiczne nagranie z Ostrołęki trafiło do sieci. Mogło dojść do tragedii

Do sieci trafiło szokujące nagranie z Ostrołęki. Widać na nim bardzo młode osoby, które mogą być pod wpływem alkoholu. Wskazuje na to nie tylko kontekst filmu, ale też fragment nagrania, na którym widać, jak młodzi ludzie piją piwo. Ich zachowanie mogło doprowadzić do tragedii, ponieważ nagrano m.in. jak w takim stanie wchodzą do wody.

8. Atak nożownika w szkole powiatowej w Kadzidle!

Nożownik zaatakował uczniów w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. Szkolna lekcja zmieniła się w koszmar, gdy 19-latek rzucił się na rówieśników. O tym zdarzeniu z Kadzidła mówiła cała Polska. Wiele krajowych mediów powoływało się na informacje eOstrołęki. Jako jedyne media w Polsce (a chętnych było sporo, tylko że... dzień później) uwieczniliśmy też moment doprowadzania Alberta G. do prokuratury.

7. Znany aktor trafił do szpitala w Ostrołęce. Oto, co sądzi o tej placówce

Aktor rozdający autografy na szpitalnym łóżku? Tak było w 2023 roku w Ostrołęce. Arkadiusz Nader, czyli popularny policjant Stasiek z "Rancza" w rozmowie z fakt.pl ocenił jakość usług w ostrołęckiej lecznicy: "Szpital był cudny" - stwierdził.

6. Szczupak-gigant w Wykrocie. Pan Marcin wyłowił wielką rybę

O tym, że wędkarze Koła PZW 38 Narew potrafią złowić dobrą rybę, przekonywaliśmy się już niejednokrotnie. Tym razem udowodnił to pan Marcin. Ten szczupak robi wrażenie - miał aż 112 centymetrów. Oczywiście wrócił do wody.

5. "Obcinacze palców" skazani. Zapadł wyrok w sprawie porwania Eweliny Bałdygi z Łysych

Zapadł wyrok w sprawie gangu "obcinaczy palców" - zorganizowanej grupy przestępczej, która porywała ludzi dla okupu, siejąc postrach przed kilkunastoma laty. Ofiarą gangsterów padła także Ewelina Bałdyga z Łysych. Za jej uprowadzenie sąd skazał Grzegorza K. "Ojca" i Tomasza R. "Pikusa". Niestety, mimo upływu lat, Eweliny wciąż nie odnaleziono. Jako jedyne media w Polsce ujawniliśmy kulisy sądowego orzeczenia.

4. Tragiczny wypadek. Zginął młody lekarz, który pracował w naszym regionie

W tragicznym wypadku drogowym na S8 zginął 34-letni lekarz Dariusz Kapica, którego znają także pacjenci w naszym regionie. Pracował m.in. w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej dla mieszkańców powiatu ostrołęckiego. O tym zdarzeniu informowaliśmy w lutym 2023 r.

3. Nowa opcja w aplikacji mObywatel. Skorzystają z niej emeryci i renciści

Osoby pobierające emerytury i renty mogą posługiwać się mLegitymacją. Wystarczy dodać ją w aplikacji mObywatel. To bardzo wygodny sposób, by każdy emeryt i rencista miał dokument zawsze przy sobie na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie. Chętnie o tym czytaliście!

2. Emerytura mundurowa a emerytura z ZUS. Sprawę rozstrzygnął sąd

ZUS zawiesił wypłatę powszechnej emerytury byłemu strażakowi, który pobierał jednocześnie świadczenie jako mundurowy. Sprawą zajął się sąd, który jednoznacznie stwierdził, że dwie emerytury w tym przypadku nie przysługują. Wyjątki w takich sprawach są naprawdę nieliczne.

1. Egzamin na prawo jazdy przerodził się w koszmar. Kursant nie żyje

Na początku października podczas egzaminu na prawo jazdy w Ostrołęce doszło do tragedii. Nie żyje kursant, który zasłabł w trakcie jazdy. Trwająca kilkadziesiąt minut reanimacja niestety nie udała się.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×