2021-11-29T09:45:53+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Nożownik zaatakował nastolatkę w jednej z ostrołęckich szkół. Groził, że ją zabije!

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
4
13

Uzbrojony w nóż napastnik wdarł się do jednej z ostrołęckich szkół. Młody mężczyzna podszedł do jednej z uczennic i grożąc pozbawieniem życia zażądał oddania pieniędzy. Gdy zauważył zbliżającego się do niego nauczyciela uciekł jednak po kilku godzinach został zatrzymany.

O niebezpiecznym incydencie powiadomił nas jeden z rodziców uczennicy uczęszczającej do tej szkoły. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Podczas jednej z przerw do budynku szkoły wszedł młody mężczyzna uzbrojony w nóż. Podszedł do nastoletniej uczennicy i zagroził, że ją zabije, jeśli ta nie odda mu pieniędzy. Incydent zauważył jeden z nauczycieli szkoły, jego interwencja skutecznie odstraszyła napastnika, który odrzucił nóż i uciekł. O całym zdarzeniu poinformowano policję.

Na miejscu jako pierwsi byli ostrołęccy kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego zdarzenia. Działania przebiegały dwutorowo, komunikat wraz z rysopisem agresora trafił do wszystkich policyjnych patroli, którzy sprawdzali pobliskie miejsca. Równoległe trwały działania operacyjne. Jak ustalono mężczyzna chciał w ten sposób wyegzekwować dług w wysokości kilkuset złotych.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Kilka godzin po zgłoszeniu napastnik został namierzony i zatrzymany. Był kompletnie zaskoczony. Po obezwładnieniu przetransportowano go do ostrołęckiej komendy, gdzie po wykonanych czynnościach został on osadzony w areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego wymuszenia przemocą, bądź groźbą zwrotu wierzytelności, do którego się przyznał.

- dodaje kom. Żerański.

Niebawem mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo, którego się dopuścił jest zagrożone do 5 lat pozbawienia wolności.

Na pochwałę zasługuje zdecydowana i przede wszystkim skuteczna reakcja pracowników szkoły, dzięki której udało się uniknąć tragedii.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×