2017-06-27T08:48:15+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O bezpieczeństwie podczas wakacji z dziećmi i młodzieżą [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0
Funkcjonariusze ostrołęckiej policji przeprowadzili spotkanie z dziećmi i młodzieżą dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Podczas pogadanki poruszone zostały najważniejsze zasady, dzięki którym letnia zabawa będzie miła, przyjemna a przede wszystkim bezpieczna.

Podczas wakacji wypoczynek nad wodą jest jedną z najczęstszych formą spędzania  wolnego czasu , ale również dużym zagrożeniem. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce  prowadzą ogólnopolskie działania „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku na terenach wodnych i przywodnych znajdujących się na terenie naszego powiatu.

- W ramach działań ostrołęccy funkcjonariusze w swojej siedzibie spotkali się z uczestnikami ,,Wakacji w mieście z Radą Osiedla Centrum”, gdzie rozmawiano na tematy dotyczące wspomnianych zagrożeń. Wizyta była doskonałą okazją, aby bliżej przyjrzeć się pracy i  wyposażeniu ostrołęckich mundurowych. Dzieci mogły zapoznać się z pracą dyżurnego jednostki, zwiedzić siłownie, tzw. niebieski pokój, a także radiowozy i salę odpraw. Właśnie na sali odpraw rozmawiano na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą,  prac polowych oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym i właściwego wezwania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Poruszono również właściwe zachowanie podczas kontaktów z osobami obcymi oraz bezpieczeństwa w internecie i zagrożeń wynikających z zawierania nowych znajomości na, m.in. portalach społecznościowych. Najmłodsi wykazali się bardzo dużą wiedzą na powyższe tematy – relacjonuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1
Dzisiaj:
Sport
Kino JANTAR