2017-06-25T22:50:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Powiat ostrołecki,

V Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2017 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" po raz piąty zorganizowało rajd dla wychowanków Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania z mundurowymi, którzy przypomnieli i utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Ponadto policjanci mówili o zachowaniu ostrożności podczas wakacji, sytuacjach, gdy konieczne jest użycie numeru alarmowego policji. Funkcjonariusze wyczerpująco odpowiadali na pytania dzieci, a także zademonstrowali akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Następnie przyszedł czas na rajd. Trasa liczyła 26 kilometrów, wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do rezerwatu przyrody w Serafinie. Na mecie wyprawy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a oprócz szeregu zabaw i atrakcji czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami. Bardzo ważnym punktem programu był test wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez Mirosława Augustyniaka z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Główną nagrodę zdobyła Łucja Pisiak, której wygrany rower bardzo przypadł do gustu. Z kolei Stanisław Lipka - radny powiatu ostrołęckiego przygotował konkurs, dzięki któremu można było wygrać przybory naukowe oraz album, których był fundatorem.

V Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2017 upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie.

Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" jest Organizacją Pożytku Publicznego i organizuje tego typu imprezy dla Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych. Zadaniami stowarzyszenia jest m. in. zagospodarowywanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, udzielanie im pomocy w sprawach dla nich ważnych i trudnych, prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną, udzielanie wsparcia pedagogicznego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych czy też promocja nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia