2017-06-25T22:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

V Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2017 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" po raz piąty zorganizowało rajd dla wychowanków Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania z mundurowymi, którzy przypomnieli i utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Ponadto policjanci mówili o zachowaniu ostrożności podczas wakacji, sytuacjach, gdy konieczne jest użycie numeru alarmowego policji. Funkcjonariusze wyczerpująco odpowiadali na pytania dzieci, a także zademonstrowali akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Następnie przyszedł czas na rajd. Trasa liczyła 26 kilometrów, wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do rezerwatu przyrody w Serafinie. Na mecie wyprawy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a oprócz szeregu zabaw i atrakcji czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami. Bardzo ważnym punktem programu był test wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez Mirosława Augustyniaka z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Główną nagrodę zdobyła Łucja Pisiak, której wygrany rower bardzo przypadł do gustu. Z kolei Stanisław Lipka - radny powiatu ostrołęckiego przygotował konkurs, dzięki któremu można było wygrać przybory naukowe oraz album, których był fundatorem.

V Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2017 upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie.

Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" jest Organizacją Pożytku Publicznego i organizuje tego typu imprezy dla Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych. Zadaniami stowarzyszenia jest m. in. zagospodarowywanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, udzielanie im pomocy w sprawach dla nich ważnych i trudnych, prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną, udzielanie wsparcia pedagogicznego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych czy też promocja nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5